رستوران های ایرانی شیراز

طرز تهیه کباب سلطانی

کباب سلطانی 

مواد لازم

گوشت دم سینه و قلوه گاه گوسفندی 720 گرم
گوشت راسته گوسفندی 1.2 کیلوگرم
پیاز متوسط

3 تا برای کوبیده 2 تا برگ

روغن مایع 1 استکان
فلفل سیاه به مقدار لازم
فلفل دلمه ای 2 عدد
محلول زعفران به مقدار لازم
نمک به مقدار لازم

طرز تهيه

  1. طرز تهیه کباب برگ گوسفندی: برای تهیه کباب برگ به شکل مخروطی، گوشت راسته را به عرض 8، 5، و 3 سانتیمتر و طول 12 سانتیمتر برش بزنید.  برش ها را به ظخامت نیم سانتیمتر ورقه ورقه کنید.
  2. پیاز و فلفل دلمه ای خرد شده را در داخل یک کاسه با روغن مایع، محلول زعفران و فلفل سیاه مخلوط کنید . ورقه های گوشت را در آن بخوابانید. روی ظرف را با سلفون بپوشانید و به مدت 24 ساعت در یخچال قرار دهید.
  3. بعد از 24 ساعت، گوشت را از مواد خارج کرده، برای اینکه ورقه های گوشت، نازک شوند و شکل بگیرند با پشت کارد یا بیفتک کوب آرام روی آن بکوبید و در حین کوبیدن به آن روغن مایع و محلول زعفران بزنید.
  4. برای به سیخ کشیدن تکه های گوشت، ابتدا قطعه 12*8 را به سیخ بکشید و سپس قطعه های 12*5، و 12*3 را به ترتیب وارد سیخ کنید، سیخ را روی تخته مرطوب قرار داده و با دست به آن شکل دهید، سپس اضافی های گوشت را از دو طرف ببرید تا کباب به شکل مخروط درآید.
  5. سیخ کباب را به مدت 2 ساعت در یخچال قرار دهید و سپس بر روی آتش تند و یکنواخت قرار دهید و در حین سرخ کردن، روی آن را سس کباب بمالید تا خشک نشود.
  6. طرز تهیه کباب کوبیده گوسفندی:برای تهیه کباب کوبیده گوسفندی، گوشت دم سینه و قلوه گاه گوسفندی را دو بار چرخ کنید. پیاز را رنده کنید و در پارچه توری آب آن را بگیرید. گوشت چرخ کرده را با پیاز رنده شده آب گرفته، نمک، فلفل و زعفران خوب مخلوط کنید و ورز دهید تا یک مایه گوشت چسبنده و یکدست حاصل شود.
  7. گوشت را به سیخ بکشید و پس از سیخ کردن گوشت، حداقل 2 ساعت در جای خنک (یخچال) قرار دهید و سپس به روی آتش منتقل کنید. کباب کوبیده را در کنار کباب برگ قرار داده و با برنج، گوجه کبابی و لیمو سرو کنید.
 

 

 

 
نظرات ارسال شده ( 0 )
جستجوی برچسب
اخبار شهر شیراز
تصویر تصادفی
پیش غذا ماست

رستوران های ایرانی © 2009