رستوران های ایرانی شیراز

طرز تهیه سالاد مکزیکی

سالاد مکزیکی,www.res2ran.com

مواد لازم

گوجه فرنگي 4-3 عدد خردشده
پياز 1 عدد متوسط
لوبيا قرمز پخته 250 گرم
سيب زميني 500 گرم پخته و خردشده
لوبيا چشم بلبلي پخته 250 گرم

 

مواد لازم برای سس سالاد

آبليمو 3-2 قاشق سوپخوري
روغن زيتون 3-2 قاشق سوپخوري
سير له شده 2 حبه

 

مواد لازم برای سس آوکادو

آوکادو 2 عدد
آبليموي تازه 2-1 قاشق سوپخوري
سس تند 1 قاشق چايخوري
فلفل قرمز خردشده 1 عدد
پيازچه 4-3 عدد
ماست خامه اي يک چهارم پيمانه

 

طرز تهيه

  1. براي تهيه اين سالاد ظرفي را انتخاب کنيد که گنجايش تمام مواد را داشته باشد و موقع مخلوط کردن مواد له نشوند. گوجه فرنگي را داخل ظرف مي ريزيم لوبيا قرمز، لوبيا چشم بلبلي اضافه مي کنيم.اگر دوست داشتيد مي توانيد از لوبيا سفيد هم استفاده کنيد.ترتيب اضافه کردن مواد مهم نيست فقط همه مواد بايد خوب با هم مخلوط شوند
  2. سيب زميني(نگینی خرد شده) و پياز خرد شده را نيز اضافه کرده و مخلوط مي کنيم. اگر پياز قرمز را در دسترس داشته باشيد تناسب رنگ آن بهتر است. مي توانيد به جاي سيب زميني در صورت دلخواه از کدوحلوايي استفاده کنيد.آبليمو و روغن زيتون و سير له شده را در داخل شيشه کوچک مي ريزيم و خوب تکان مي دهيم تا خوب مخلوط شوند بعد روي سالاد مي ريزيم و مجدداً مواد را مخلوط مي کنيم.مي توان در صورت دلخواه يک چهارم پيمانه ريحان خردشده هم اضافه کرد .(به میزان لازم نمک هم اضافه می کنیم)
  3. براي تهيه سس آوکادو تمام مواد را مخلوط مي کنيم داخل دستگاه غذاساز مي ريزيم تا مواد خوب مخلوط شده و سس لطيفي به دست آيد. بعد از اينکه سس آماده شد مواد را داخل ظرف مي ريزيم. در مرکز مواد سس آوکادو را مي ريزيم. در صورت تمايل مي توانيد از نان تست شده براي تزئين نهايي روي سالاد استفاده کنيد و اگر دوست داشتيد روي نانها کمي کره آب شده و پنير بماليد و داخل فر به مدت 6-5 دقيقه بگذاريد تا مزه پنير به خود نان برود.
  4. ميوه اي است گلابي شکل استوايي و نرم که براي سالاد زياد استفاده مي شود.هسته سفت و محکمي دارد که هسته آن را درآورده و داخل آوکادو را کاملاً خالي مي کنيم و از مواد داخل آن براي تهيه سس اين سالاد استفاده مي کنيم.

 

 

 

 

 
نظرات ارسال شده ( 1 )
  • نیکو  در تاریخ 19 شهریور 1392 :

    سس رو با روغن زیتون الیت تهیه کنید و از طعم و عطر ان لذت ببرید


جستجوی برچسب
اخبار شهر شیراز
تصویر تصادفی
پیتزا سبزیجات

رستوران های ایرانی © 2009