رستوران های ایرانی شیراز

رسوب در آب معدنی را اطلاع دهید

وزارت بهداشت:مردم در صورت مشاهده رسوب در آبهاي معدني به مراکز بهداشتي اطلاع دهند

تهران - رييس اداره آب و فاضلاب وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکي گفت : هموطنان اگر در آبهاي معدني ذرات معلق ، رسوب و يا تغيير رنگ مشاهده کردند از مصرف آن خودداري و موضوع را به نزديک ترين مرکز بهداشتي اطلاع دهند.  

" غلامرضا شقاقي" روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي ايرنا افزود:اين عوامل ناشي از اين است که آب خوب تصفيه نشده يا مشکل بسته‌بندي و نگهداري دارد .
وي با اشاره به اينکه در سال گذشته يکي از کارخانه هاي توليد آب معدني به دليل کدر بودن و وجود ذرات معلق در آب تعطيل شد ، به هموطنان اطمينان داد که شکايت‌ها در اين مورد از سوي اداره کل واحد رسيدگي به شکايات وزارت بهداشت پيگيري مي‌شود.
شقاقي تصريح کرد:بيشتر آب‌هاي بسته‌بندي شده موجود در بازار، آب آشاميدني و نه آب معدني هستند ،اما همه آنها به آب معدني معروف شده‌اند.
به گفته وي ، در حالي که آب‌هاي آشاميدني ارزان‌تر هستند و روي برچسب بطري آب معدني حتما بايد ترکيبات آن آب ذکر شده باشد.
اين کارشناس ارشد بهداشت محيط اظهار داشت :براي اينکه آب، مجوز آب معدني را داشته باشد در چهار فصل سال آزمايش و اگر در هر چهار آزمايش املاح خاص مورد نظر در آن وجود داشته باشد از آب آشاميدني معمولي جدا مي‌شود.
شقاقي خاطرنشان کرد: اما براي اخذ مجوز آب آشاميدني يک نوبت آزمايش آن آب از سوي کارشناسان بهداشت محيط و اطمينان از قابليت شرب بودن آب کفايت مي‌کند.
 

 
نظرات ارسال شده ( 0 )
تصویر تصادفی
چلویی  چلو کباب لبنانی