رستوران های ایرانی شیراز

8 شگرد عجیب برای کاهش وزن

losing weight - res2ran.com
به گزارش افکارنیوز به نقل از ايسنا، سايت اينترنتي كواتر – بورنز در يك مقاله جديد هشت روش عجيب يا به عبارت ديگر هشت حقه موثر را براي كمك به لاغر شدن ارائه كرده و توصيه مي‌كند كه اگر شما هم از دسته افرادي هستيد كه از تكنيك‌هاي لاغري نااميد شده‌ايد، با بكار بستن صحيح اين هشت راه‌كار، مي‌توانيد به نتايج مفيدي دست پيدا كنيد. اين راه‌كارها عبارتند از:

- با دستی که معمولا با آن کار می کنید، غذا نخورید. در یک مطالعه جدید و جالب كارشناسان تغذيه روش مقابله ساده‌ای را براي مواقعي كه بدون توجه به مقدار غذا مشغول به خوردن مي‌شويد، ارائه كرده است. اغلب در مواقع تماشای تلویزیون یا فیلم غذا خوردن بدون توجه اتفاق مي‌افتد. اين كارشناسان توصيه مي‌كنند فقط كافي است دستی را که با آن غذا می خورید، عوض کنید. حالا کمتر می خورید. پژوهشگران یک بسته پاپ کورن تازه یا پاپ کورن یک هفته مانده و سرد و مرطوب را به صورت تصادفي در دست علاقه مندان به فیلم و تلویزیون دادند. اين افراد اغلب در حين تماشای فیلم تمام پاپ کورنها را چه تازه و چه مانده، تا آخر خوردند. اما در آزمایشی دیگر، متخصصان دریافتند که وقتی از افراد خواسته شد برای خوردن از دست دیگرشان استفاده کنند مقدار پاپ كورني كه خوردند تا ۳۰ دردصد كاهش پيدا كرد.

- موقع خوردن به آینه نگاه کنید. در حال خوردن غذا مقابل یک آینه بنشینید. در يك بررسي جديد معلوم شده است که وقتی مردم هنگام خوردن، تصوير خود را در آينه تماشا می‌کنند، مصرف غذاهای پرکالری مثل پنیر خامه‌ای پرچرب تا حدود یک سوم کاهش پيدا مي‌كند. علت اين امر احتمالا اين است كه وقتی خود را در حال خوردن می‌بینند، رژیم و اهداف سلامتی را به یاد می آورند.

- رنگ فضاي غذاخوری را آبی کنید. از ظرفهایي به رنگ آبی، دستمال سفره آبی، رومیزی آبی، حتی نقاشی‌های آبی در دیوارهای اتاق غذاخوری یا لامپهای آبی استفاده کنید. طبق مطالعه انجام شده در سال ۲۰۰۶ ميلادي از سوي دكتر وال جونز، شرکت کنندگان در جشني كه در اتاقي با لامپهاي آبی برگزار شده بود ۳۳ درصد كمتر از خوراكي‌هاي موجود در ميهماني خوردند. علت اين امر احتمالا این است که در ذهن ما، رنگ آبی با غذاهای مسموم و کپک زده همراه است، پس ناخودآگاه کمتر می خوریم. از سوي ديگر رنگهاي زرد و قرمز تاثیر برعکس دارند. به همین دلیل است که رستورانهای فست فود از رنگهای اشتها آور و محرک استفاده می‌کنند. پس شما هم از این حقه‌هاي ساده استفاده کنید تا رژیم خود را حفظ کنید.

- بو بکشید. بو کشیدن موز، سیب یا نعنا در كم كردن وزن موثر هستند. در يك مطالعه جديد از سوي موسسه مطالعاتي و درماني «اسمل اند تيست» در شيكاگو از ۳۰۰۰ داوطلب درخواست شد تا این روش را آزمايش کنند. بررسي تاييد كرد اين افراد هر چه بیشتر رایحه‌ها را بو کردند، وزن بیشتری از دست دادند به طوري كه پس از شش ماه به طور متوسط ۱۳.۵ كيلوگرم وزن كم كردند. بعلاوه حتي برخي از داوطلبان توانستند تا هشت كيلوگرم در ماه وزن کم كنند. به نظر مي رسد كه با بو کشیدن مکرر، مغز فریب خورده و این احساس به وجود مي‌آيد كه واقعا غذا خورده‌ایم.

- از عکس‌های داخل مجله‌های غذا استفاده کنید. عکس‌ها را نگه دارید و پیش از اینکه شروع به غذا خوردن کنید به آنها نگاه کنید. اين كار باعث می‌شود ولع‌تان نسبت به خوردن غذا كاهش پيدا كند.

- در سکوت غذا بخورید. مطالعات نشان داده است که خوردن در محیط پرسروصدا باعث می‌شود سریعترغذا بخوریم به طوری که مغز ما گاهی اوقات نمی‌داند سیر شده‌ایم و در نتيجه بیش از حد غذا می خوریم. این دلیل خوبی است برای اینکه در طول غذا خوردن تلویزیون را خاموش کنیم. بر اساس اين مطالعه افرادي كه به دليل تماشای تلویزیون یا استفاده از کامپیوتر در حين غذا خوردن حواسشان پرت می‌شود در مقایسه با افرادی که در هر وعده غذایی حواسشان به غذایشان است، احتمال اینکه در طی روز بيشتر میان وعده بخورند، افزايش پيدا مي‌كند.

- هنگام شام لباسهای تنگ بپوشید. معمولا مردم تمایل دارند وقتی که چند کیلو اضافه وزن پيدا مي‌كنند لباسهای گشادتر و راحت‌تر بپوشند اما متخصصان تغذيه مي‌گويند اگرهنگام غذا خوردن لباسهای تنگ بپوشیم شانس از دست دادن وزن اضافی بیشتر می‌شود. در این روش اگر شروع به پرخوری کنیم لباس به ما یادآوری می‌کند که بیشتر از این نمی‌توانیم بخوریم. همچنین می‌توانید در آشپزخانه يك شلوار تنگ آویزان کنید تا انگیزه کاهش وزن را به شما يادآوري كند.

- رژیم خمیر دندان بگیرید. به جای دسر شیرین بعد از غذا، دندانهایتان را با خمیردندان با طعم نعناع مسواک کنید. طعم نعناع علائمی به این مفهوم می‌فرستد که در این وعده غذایی سیر شده‌اید و به فرونشاندن هوس خوردن کمک می‌کند. به علاوه، طعم نعناع به خوبی با اکثر غذاها آمیخته نمی‌شود و بنابراین غذا طعم خوب خود را از دست می‌دهد، احساس تمیزی و تازگی دندانها بسیار لذت بخش است و گاز زدن شکلات یا شیرینی‌ها دیگر ارزش از دست دادن تمیزی دهان و دندان را نخواهد داشت. 

 
نظرات ارسال شده ( 1 )
  • minoo  در تاریخ 24 خرداد 1391 :

    perfect!!thank u!!


جستجوی برچسب
اخبار شهر شیراز
تصویر تصادفی
چلویی  استامبولی پلو

رستوران های ایرانی © 2009