رستوران های ایرانی شیراز

۴ شعبه مک دونالد در مسکو به دستور مقامات روسیه تعطیل شد

۴ شعبه مک دونالد در مسکو به دستور مقامات روسیه تعطیل شد،www.res2ran.com

۴ شعبه مک دونالد در مسکو به دستور مقامات روسیه تعطیل شد

دولت روسیه چهار شعبه مک دونالد را در مسکو تعطیل کرد. شبکه تلویزیونی تی وی پنج فرانسه گزارش داد: چهار رستوران از رستوران‌های زنجیره‌ای مک دونالد در روسیه به طور موقت تعطیل شدند.

دولت روسیه علت تعطیلی این رستوران ها را مسائل بهداشتی اعلام کرده اما سوال این است که آیا می‌توان در این اقدام روسیه نوعی انتقام جویی مسکو از آمریکا پس از اعمال تحریم‌های این کشور علیه روسیه در بحران  اوکراین دانست یا نه.

بزرگترین رستوران مک دونالد در روسیه در بین رستوران‌های تعطیل شده است. در بحبوحه جنگ تجاری بین روسیه و غرب، این مک دونالد است که به سرعت به مظنون تبدیل شده است.

آناتولی از ساکنان مسکو می‌گوید: «باید بلافاصله هر گونه ایده وجود انگیزه های سیاسی را کنار گذاشت زیرا تا جایی که من می‌دانم کل فرآیند تولید در روسیه انجام می‌شود و نشان این رستوران فقط آمریکایی است.»

اولین شعبه مک دونالد در روسیه در سال هزار و نهصد و نود در دوره زمامداری گورباچف در میدان پوشکین مسکو افتتاح شد.

اما روسیه پوتین، غربی‌ها را به چالش کشیده است. برخی از روس‌ها از این رویکرد پوتین استقبال می‌کنند.

ایوان از مشتریان مک دونالد می‌گوید: «آنها برخی اوقات با تحریم‌های متعدد به ما ضربه می‌زنند. چرا ما نتوانیم کاری بکنیم. علاوه بر این مک دونالد نماد تولیدات غربی است. به نظر من این اقدام، اقدامی نمادین است که نشان می‌دهد ما می‌توانیم قدرت خودمان را نشان دهیم.»

در پایان این گزارش آمده است: دفتر مک دونالد در آمریکا هنوز در باره تعطیلی شعبه‌هایش در روسیه اظهارنظری نکرده است.

 

 

 
نظرات ارسال شده ( 0 )
جستجوی برچسب
اخبار شهر شیراز
تصویر تصادفی
پیش غذا سوپ جو

رستوران های ایرانی © 2009