رستوران های ایرانی شیراز

کی اف سی (KFC) افتتاح شعبه خود در ایران را تکذیب کرد

تکذیب افتتاحیه kfc در ایران res2ran.com

 اغذیه فروشی زنجیره ای کی اف سی که به فروش مرغ های سوخاری (کنتاکی) شهرت دارد، با تکذیب افتتاح هرگونه شعبه ای از رستوران‌های خود در ایران اعلام کرد که علیه کسانی که از نام و نشان این شرکت در ایران سوء استفاده کنند، اقدام قانونی خواهد کرد.

همزمان با انتشار اخباری در ارتباط با افتتاح نخستین شعبه رستورانی تحت عنوان کی اف سی در شهر کرج، شرکت رستوران های زنجیره ای 'کی اف سی' در پاسخ به پرسش بی بی سی فارسی، روز شنبه ۲۵ فوریه (ششم اسفند) با ارسال اطلاعیه ای اعلام کرد که این شرکت آمریکایی هیچ طرح و برنامه ای برای افتتاح شعبه ای از رستوران های خود در ایران ندارد و علیه هر شرکت و گروه اقتصادی که بخواهد از نام و نشان این شرکت در ایران استفاده کند، اقدام قانونی خواهد کرد.

 

نخستین بار روز گذشته، خبرگزاری فارس خبر افتتاح نخستین شعبه رستورانی با نام کی اف سی در شهر کرج را منتشر کرده بود که نام و نشان تجاری آن شباهت فراوانی به شرکت کی اف سی آمریکایی دارد.

در این خبر، خبرگزاری فارس به نقل از امیر حسین علیزاده، مدیر شرکت کیهان افتخار سینا (که مخفف نام آن می تواند کی اف سی باشد) در مراسم افتتاح نخستین شعبه این مجموعه رستوران ها گفته که به زودی شعبی از این اغذیه فروشی ها در شهرهای تهران، شیراز، مشهد، تبریز و چند شهر بزرگ دیگر افتتاح خواهد شد و تا پایان سال ۱۳۹۱ حدود ۱۰۰ شعبه "کی اف سی" در ایران راه اندازی می شود.

در تصاویر و عکس هایی که از این افتتاحیه منتشر شده، نشان (لوگو) و تصویر تجاری شرکت کی اف سی دیده می شود که با رنگ اختصاصی این شرکت (رنگ قرمز) و تنها با حذف پاپیون از تصویر مردی که علامت تجاری شرکت کی اف سی است منتشر شده است.

همزمان در وبسایت شرکت تجاری دیگری در ایران که مدعی امتیاز انحصاری شرکت آمریکایی 'کی اف سی' است، تمامی تصاویر و نشان های این رستوران معروف آمریکایی دیده می شود.

در وبسایت "شرکت رستوران های آفتاب و مهتاب پاریز" این گروه تجاری اعلام کرده است: "با توجه به سوء استفاده های انجام شده از نام و لوگوی جهانی کی اف سی در ايران از زمان شروع فعاليت شرکت آفتاب و مهتاب پاريز، توسط برخی از افراد سود جو به اطلاع می رساند تنها شرکت رستوران های زنجيره ای آفتاب و مهتاب پاريز نماينده محصولات اين برند در ايران بوده و هيچ شرکت يا شخص حقيقی يا حقوقی ديگری مجوز استفاده از نام يا لوگوی اين برند را تحت هر عنوان ديگری را نخواهد داشت. لذا شرکت 'کنتاکی فرايد چيکن' هيچ گونه مسئوليتی در قبال خريد و فروش امتياز نمايندگی و ارائه هرگونه خدمات غير قانونی توسط هر شرکت ديگری را نپذيرفته و هيچ مسئوليتـــی را بـــر عهده نخواهد گرفت."

 

 

 
نظرات ارسال شده ( 6 )
 • احسان  در تاریخ 31 خرداد 1391 :

  خجالت اوره، به حقوق دیگران احترام نمیزاره بعد میگه به حقوق من احترام بزارید


 • sorino  در تاریخ 5 آبان 1391 :

  ﺳﻼﻡ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﮕﻢ ﮐﻪ ﮐﯽ ﺍﻑ ﺳﯽ ﺗﻮ ﺑﯿﺮﺟﻨﺪ ﻫﻢ ﺷﻌﺒﻪ ﺩﺍﺭﻩ


 • امیر  در تاریخ 2 بهمن 1391 :

  نمیشه شرکت محترم آفتا ب و مهتاب پاریز نمایندگی خود را در دید همگان قرار بدهند لطفا . که این موضوع خاتمه پیدا کنه آخه کاره مهمتر از این هم داریم و لطف کنند آدرس های داخل ایران رو مشخص کنند با تشکر


 • نگار  در تاریخ 28 بهمن 1392 :

  صراحتا اعلام میکنم کسی که خارج از کشور از رستوران های کی اف سی غذا خورده باشه کاملا متوجه میشه که این شعبه های ایران تقلبی هستن. رستواران های کی اف سی در سراسر دنیا چیزی رو در رستوران طبخ نمیکنن بلکه هواپیما غذا را همراه با سس هر روز به همه کشور ها میگفتن این در حالیه که اصلا به گوش کارکنان این رستوران ها هم نرسیده و حتی وقتی من گفتم گفتن که چنین جیزی نیست ما خودمون اینجا همه چیزو طبخ میکنیم. پس این زستوران ها تقلبیه و غذاهاش اصلا هم خوشمزه نیست. باور کنید فلافلیه سر کوچه تون خیلی بهتره حداقل کلاه سرتون نمیزارن


 • محسن  در تاریخ 28 بهمن 1392 :

  من هم با شما کاملا موافقم نگار خانم . من اصلا از غذای کی اف سی شیراز که تو ستارخانه خوشم نمیاد . سوخاری های کنتاکی های اسپایسیش عین خمیر میمونه بعضی وقت ها . نون های ساندویچ هاشم که خیلی خشکه . در صورتیکه زینگر کی اف سی واقعی واقعا خوشمزه است نونش هم خیلی نرم و خوبه .


 • hossein  در تاریخ 21 تیر 1394 :

  هواپیما کجا بود شما باید پول هزینه کنی دوره ببینی بعد بهتون شعبه میدن.کسیم که قبلن شعبه رستورانای معروف دیگرو داشته بهش نمیدن.


جستجوی برچسب
اخبار شهر شیراز
تصویر تصادفی
خوراک مرغ بریان

رستوران های ایرانی © 2009