رستوران های ایرانی شیراز

هفته جاری، آغاز طرح جمع آوری فروشندگان سیار ساندویچ ، سمبوسه ، میوه و توقیف خودرو آنها

جمع آوری فروشندگان سیار,www.res2ran.com

فرماندار و رییس شورای بهداشت شهرستان شیراز ضمن انتقاد از وضعیت نابسامان دست فروشان مواد خوراکی در شهر شیراز از آغاز طرح تشدید جمع آوری و توقیف خودرو‌های مربوطه از هفته آینده خبر داد.
به گزارش شیراز۱۴۰۰ و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شیراز، جواد زرین کلاه در پایان نشست کمیته بهداشت شهرستان ضمن اعلام این خبر به دست فروشانی که با استفاده از خودرو اقدام به عرضه مواد غذایی از جمله ساندویچ، سمبوسه و میوه در سطح شیراز می‌کنند هشدار داد از هفته آینده دستگاه‌های اجرایی، انتظامی مرتبط و با هماهنگی دستگاه محترم قضایی در شهرستان اجازه فعالیت غیر مجاز این افراد را نخواهند داد.
زرین کلاه گفت: وضعیت کنونی هرگز زیبنده سومین حرم اهل بیت و پایتخت فرهنگی ایران اسلامی نیست و تمامی دستگاه‌ها وظیفه دارند برای سر و سامان دادن به این نا‌بهنجاری‌ها در سطح شهر شیراز و ورودی‌های شهر پای کار بیایند.

فروشندگان سیار مواد خوراکی غیر مجاز تهدیدی علیه سلامت شهروندان
وی عنوان کرد: بر اساس گزارشات و مشاهدات مختلف از سطح شهر تعدادی افرادی با تغییر کاربری وسایل نقلیه خود اقدام به فروش میوه و تره بار، غذای آماده از جمله ساندویچ، سمبوسه و… می‌کنند که هیچگونه مجوزی برای فعالیت ندارند و این پدیده نابهنجار روز به روز در حال گسترش است و مشکلات عدیده بهداشتی را به همراه دارد و می‌تواند سلامت جامعه را به خطر اندازد.
رییس شورای بهداشت شهرستان شیراز ادامه داد: فعالیت اینگونه افراد علاوه بر آنکه موجب سد معبر، بروز ناامنی و درگیری‌های مختلف، ایجاد مزاحمت برای شهروندان و…. شهر است اکنون به یک تهدیدی جدی بهداشتی برای شهر تبدیل شده است بطوریکه در صورت بروز مشکل برای شهروندان در این زمینه امکان یافتن مقصر برای مسئولین وجود ندارد.

فروشندگان کالا ملزم به پیروی از قانون اصناف هستند
زرین کلاه در بخش دیگری از سخنان خود همچنین به نگرانی‌های اصناف در این زمینه اشاره کرد و گفت: هر فردی که قصد دارد اقدام به فروش کالا نماید باید از قانون اصناف پیروی کند و اجازه نخواهیم داد افراد با دور زدن قانون و فرصت طلبی امنیت روانی و بهداشتی مردم و حقوق به حق اصناف را تهدید کنند.
فرماندار شیراز همچنین به نیاز‌های مردم در زمینه‌های مختلف اشاره و اظهار کرد: مجموعه شهر باید بتواند خدمات مورد نیاز مردم را فراهم کند و اگر می‌بینیم دست فروشان مواد غذایی و میوه و‌تر بار در برخی از نقاط شهر با استقبال مرد روبرو می‌شوند باید به دنبال شناسایی مشکل و حل آن باشیم که در این راه عملکرد بهتر اصناف می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در حل اینگونه مشکلات باشد.
وی همچنین با بر شمردن مصوبات اخیر شورای بهداشت شهرستان تصریح کرد: بر اساس تصمیم گیری‌های صورت گرفته شهرداری شیراز موظف شد با نصب بنر‌های اطلاع رسانی در سطح شهر و نقاطی که با مشکل سد معبر وانت‌ها و وسایل نقلیه دست فروش مواد غذایی دست به گریبان هستند نسبت به تصمیم شورای بهداشت برای جمع آوری اینگونه دست فروشان اقدام کند.
زرین کلاه ادامه داد: ارسال پیامک بصورت گسترده برای شهروندان با هدف جلوگیری از خرید از دست فروشان مواد غذایی و همچنین اخطار به دست فروشان در رابطه بلا توقیف خودرو آن‌ها از دیگر برنامه‌های اطلاع رسانی شورا ی بهداشت شهرستان خواهد بود.

خودرو فروشندگان غیر مجاز مواد غذایی از جمله ساندویچ، سمبوسه و میوه توقیف می‌شود
وی افزود: از هفته آینده ۹ تیم متشکل از نیروی انتظامی، پلیس راهور شیراز، شهرداری شیراز و مرکز بهداشت شهرستان به همراه جرثقیل در سطح شهر اقدام به جمع آوری دست فروشان مواد غذایی و توقیف خودرو‌های آن‌ها می‌کنند.
فرماندار شیراز ضمن تقدیر از حمایت دستگاه قضایی از این طرح اضافه کرد: دستگاه قضایی نیز با تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به حمایت از طرح جمع آوری دست فروشان مواد غذایی و میوه و‌تر بار آمده است و از این پس برای توقیف خودرو‌های سد معبر کننده و اعلام جرم علیه دست فروشان منع قانونی نخواهیم داشت.
زرین کلاه همچنین خطاب به سازمان صنعت، معدن و تجارت، مجمع امور صنفی، اتحادیه‌های میوه فروشان و اغذیه فروشان اعلام کرد: در ادامه این طرح دستگاه‌های ناظر باید ضمن افزایش نظارت خود نسبت به ارائه خدمات به مردم اقدام کنند تا در نیاز‌های مردم خلاء ایجاد نشود.
رئیس ستاد تنظیم بازار شهرستان شیراز در پایان از این گروه از افراد خواست قانون را سرلوحه کارهای خود قرار دهند و با مراجعه به اتحادیه‌ها و یا سازمان میادین و مشاغل شهرداری شیراز با طی کردن مسیر قانونی و تهیه و در اختیار گرفتن مکان مجاز و بهداشتی با اخذ جواز کسب نسبت به ادامه فعالیت خود اقدام کنند و دستگاه‌های مربوطه نیز در خصوص سازماندهی و همکاری‌های لازم در چارچوب قانون تسریع کنند.

 

 
نظرات ارسال شده ( 0 )
جستجوی برچسب
اخبار شهر شیراز
تصویر تصادفی
دسر و شیرینی رنگینک

رستوران های ایرانی © 2009