رستوران های ایرانی شیراز

طرز تهیه کتلت با مغز تخم مرغ

کتلت با مغز تخم مرغ 

مواد لازم

تخم مرغ آب پز 6 عدد
تخم مرغ خام 2 عدد
گوشت چرخ کرده 350 گرم
آرد سوخاري به ميزان لازم
نمک و فلفل به ميزان لازم
مواد لازم برای داخل تخم مرغ  
سس مایونز به ميزان لازم
سس خردل به ميزان لازم
نمک و فلفل به ميزان لازم

طرز تهيه

  1. در ابتدا سراغ گوشت می رویم. اگر بسته های آماده را پیدا نکردید می توانید مقداری گوشت قرمز چرخ کرده را با مقداری سوسیس رنده شده مخلوط کنید، در این مرحله می توانید مقداری ادویه و نمک هم به آن اضافه کنید ، در یخچال بگذارید تا سرد شود و خود را بگیرد ، سپس استفاده کنید.
  2. گوشت را به شش قسمت مساوی تقسیم کنید. دستتان را خیس کنید تا گوشت به دستتان نچسبد ، سپس یک قطعه را روی بشقاب پهن کنید ، حال تخم مرغ پخته را درون آن قرار دهید و با دست ، گوشت را دور آن بپیچانید
  3. قسمت های بعدی را نیز به همین ترتیب آماده کنید.در این مرحله دو تخم مرغ خام را با نمک و فلفل مخلوط کرده و خوب هم بزنید و گوشت های آماده را درون آن قرار داده و بعد در خرده نان ها بغلتانید. برای طعم بهتر خرده نان ها می توان سبزیجات خشک و یا ادویه خاص نیز به آن اضافه کرد.
  4. حال آنها را سرخ کنید. بهتر است از ماهیتابه های گود استفاده کنید تا موقع سرخ کردن فرم تخم مرغی آنها به هم نریزد. پس از سرخ شدن هر کدام را به دو نیم تقسیم کنید و زرده را جدا کنید
  5. زرده را با چنگال له کنید و مقداری سس مایونز و خردل و مقداری نمک و فلفل نیز به آن اضافه کنید و به صورت گل ( با دستگاه) و یا به صورت توپ درآورده و مجدداً سر جایشان قرار دهید.
 
 
نظرات ارسال شده ( 0 )
جستجوی برچسب
اخبار شهر شیراز
تصویر تصادفی
پیتزا فیلت

رستوران های ایرانی © 2009