رستوران های ایرانی شیراز

طرز تهیه چند نوع چیز بال

طرز تهیه چیز بال،www.res2ran.com

با این دستور ساده، چیزبال هایی با طعم های مختلف درست کنید. زمان آماده سازی این چیزبال ها حدود 2 ساعت و کل زمان آماده شدن چیزبال ها، چهار ساعت و نیم است و به حدود 125 نفر چیزبال می رسد.

 

 مواد لازم و اصلی چیز بال 

پنیر خامه ای 2 بسته
پنیر بز 1 بسته
آب لیموی تازه 1 قاشق چایخوری
نمک ربع قاشق چایخوری
فلفل سیاه ربع قاشق چایخوری


 مواد لازم برای پوشش چیزبال فرانسوی

پنیر روکفورت 1 فنجان
عسل 2 قاشق چایخوری
موسیر، خرد شده 1 قاشق غذاخوری
جعفری تازه، خرد شده ربع فنجان
بادام، خرد شده 2 قاشق غذاخوری


 مواد لازم برای پوشش چیزبال مکزیکی

پنیر فرسکو، خرد شده 1 فنجان
پودر فلفل قرمز سه چهارم چایخوری
پیاز سبز خرد شده 2 قاشق غذاخوری
تخم کدو، خرد شده سه چهارم فنجان
چیپس تورتیلا اختیاری


مواد لازم برای پوشش چیزبال خاورمیانه ای

پنیر فتا 1 فنجان
نعناع تازه، خرد شده 2 فنجان
سبزیجات معطر یک و نیم قاشق
نان، خرد شده نیم فنجان نان


مواد لازم برای پوشش چیزبال هندی

پنیر، رنده شده 1 فنجان
تراشه پوست لیمو 2 قاشق چایخوری
ادویه کاری یک و نیم قاشق چایخوری
گشنیز تازه، خرد شده  ربع فنجان
نان، خرد شده  نیم فنجان


مواد لازم برای پوشش چیزبال کره ای 

پنیر موزارلا، رنده شده 1 فنجان
رب چیلی کره ای  1 قاشق چایخوری
کیمچی، خرد شده یک سوم فنجان
پیاز سبز، خرد شده  2 قاشق غذاخوری
 تراشه پوست لیمو 1 قاشق چایخوری
تخم کنجد  سه چهارم فنجان

طرز تهيه

  1. در کاسه بزرگی، مواد اولیه و اصلی چیزبال را با میکسر برقی مخلوط کنید تا خوب به خورد هم بروند. این مخلوط را بین سه کاسه متوسط تقسیم کنید. برای هر کاسه مراحل 2 تا 6 را انجام دهید.
  2.  برای درست کردن چیزبال فرانسوی، پنیر فرانسوی را داخل یکی از کاسه ها بریزید و عسل و موسیر را نیز بیفزایید. مخلوط را به مقادیر یک قاشق چایخوری روی کاغذ روغنی بریزید و نیم ساعت در یخچال بگذارید تا سفت شود. سپس آنها را گلوله کنید. در کاسه کوچکی جعفری و بادام را مخلوط کنید. گلوله ها را داخل آن بغلتانید و سرو کنید.
  3. برای درست کردن چیزبال مکزیکی، داخل کاسه چیزبال دیگری پنیر فرسکو، پودر فلفل قرمز و پیاز را اضافه کنید. با قاشق چایخوری از این مخلوط روی کاغذ روغنی بریزید و نیم ساعت در یخچال بگذارید تا ببندد و بتوانید آن را گلوله کنید. سپس در ظرف آن را بگذارید و تا 3 روز در یخچال بگذارید بماند. می تواند آن را تا یک ماه در فریزر نگهدارید. قبل از سرو کردن داخل تخم کدوی خرد شده بغلتانید و با چیپس تورتیلا سرو کنید.
  4. برای درست کردن چیزبال خاورمیانه ای، در یکی از 5 کاسه، پنیر فتا، برگ نعناع و مخلوط سبزیجات معطر را اضافه کنید. با دست خیس، مخلوط را به شکل گلوله هایی درآورید و یک ساعت در یخچال بگذارید تا سفت شوند. اگر بلافاصله استفاده نمی کنید می توانید 3 روز در یخچال یا 1 ماه در فریزر نگهدارید. در کاسه کوچکی سه چهارم قاشق چایخوری بقیه سبزیجات معطر و مغز پسته خرد را مخلوط کنید. گلوله ها را قبل از سرو کردن در آن بغلتانید و با کراکر سرو کنید.
  5. برای درست کردن چیزبال هندی، در یکی از آن 5 کاسه، پنیر، تراشه پوست لیمو، کاری و گشنیز را اضافه کنید. با دست های خیس مخلوط را به شکل گلوله هایی درآورید. سپس یک ساعت در یخچال بگذارید تا سفت شوند. اگر بلافاصله استفاده نمی کنید می توانید 3 روز در یخچال یا 1 ماه در فریزر نگهدارید. در کاسه کوچکی ربع فنجان بقیه گشنیز را بریزید و گلوله ها را قبل از سرو کردن در آن بغلتانید و با نان سرو کنید.
  6.  برای درست کردن چیزبال کره ای، در یکی از آن 5 کاسه، پنیر، تراشه پوست لیمو، کیمچی، پیاز سبز و رب چیلی را اضافه کنید. مخلوط را به مقادیر یک قاشق چایخوری روی کاغذ روغنی بریزید و نیم ساعت در یخچال بگذارید تا سفت شود. سپس آنها را گلوله کنید. اگر بلافاصله استفاده نمی کنید می توانید 3 روز در یخچال یا 1 ماه در فریزر نگهدارید. قبل از سرو کردن گلوله ها را در تخم کنجد بغلتانید و با کراکر سرو کنید. 

 

 
نظرات ارسال شده ( 0 )
جستجوی برچسب
اخبار شهر شیراز
تصویر تصادفی
ساندویچ فیله مرغ

رستوران های ایرانی © 2009