رستوران های ایرانی شیراز

طرز تهیه سوپ قارچ و ذرت

سوپ قارچ و ذرت 

مواد لازم

قارچ 250 گرم
جو پوست کنده 1 پیمانه
هویج 1 عدد متوسط
پیاز 1 عدد متوسط
کنسرو ذرت 1 عدد
آرد 4 قاشق غذاخوری
شیر 2 لیوان
کره 50 گرم
نمک به مقدار لازم
عصاره مرغ 2 قرص
فلفل سیاه به مقدار کم
روغن مایع 3 قاشق غذاخوری
آب لیمو 3 قاشق غذاخوری

 

طرز تهيه

  1. جو پوست کنده را شسته و ۲ ساعت قبل خیس کنید.پیاز را به صورت نگینی ریز خرد کرده و داخل قابلمه مناسبی با ۲ قاشق غذاخوری روغن مایع تفت دهید.عصاره های مرغ را به همراه ۳ لیوان آب داخل قابلمه اضافه کنید.
  2. جو را داخل قابلمه اضافه کرده و با حرارت ملایم کاملا بپزید.قارچ ها را شسته و به صورت نگینی درشت خرد نمایید.داخل ماهی تابه مناسبی را با یک قاشق روغن مایع چرب نمایید.قارچ های آماده شده را به همراه یک قاشق آب لیمو داخل ماهیتابه تفت دهید.
  3. قارچ های تفت خورده را به همراه ذرت داخل سوپ اضافه نمایید.پوست هویج را جدا نموده و رنده کنید.هویج رنده شده را داخل صافی ریخته و ۲ لیوان آب روی آن بریزید.رنگ هویج باعث کدر شدن رنگ سوپمی شود.
  4. هویج رنده شده را داخل سوپ اضافه نموده و فلفل و در صورت لزوم نمک اضافه نمایید.شیر را داخل قابلمه مناسبی ریخته و آرد را داخل آن اضافه کرده و کاملا مخلوط کنید.حالت گلوله ای نداشته باشد.
  5. مخلوط شیر و آرد را روی حرارت قرار داده و در حالی که هم میزنید به غلظت فرنی در بیاورید.(سس بشامل)کره را داخل سس بشامل آماده شده اضافه نموده و هم بزنید.در حالیکه سوپ را به آرامی هم می زنید، سس بشامل را داخل سوپ اضافه کنید.
  6. بعد از جا افتادن کامل سوپ ۲ قاشق آب لیمو داخل آن اضافه نموده و از روی حرارت بردارید.به جای قرص عصاره مرغ ، از آب مرغ میتوانید استفاده نمایید که در این صورت آب کمتری داخل سوپ اضافه کنید.
  7. در صورتی غلظت سوپ کمتر بودبسته به کیفیت جو یک قاشق غذاخوری آرد را داخل ۳ قاشق غذاخوری شیر حل نمایید. برای جلوگیری از گلوله شدن آرد، یک ملاقه از سوپ را برداشته و داخل کاسه مناسبی ریخته و کمی خنک کنید . مخلوط شیر و آرد را داخل پیاله سوپ ریخته و کاملا هم بزنید. پیاله سوپ را داخل قابلمه اضافه کرده و هم بزنید.
  8. به جای جو پوست کنده میتوانید از جو پرک استفاده کنید، که در این صورت بعد از اضافه کردن آب داخل سوپ جو پرک را هم اضافه نموده و بقیه مراحل پخت را ادامه دهید.زمان پخت جو پرک خیلی کمتر از جو پوست کنده میباشد.
 
نظرات ارسال شده ( 0 )
جستجوی برچسب
اخبار شهر شیراز
تصویر تصادفی
خوراک فطایر

رستوران های ایرانی © 2009