رستوران های ایرانی شیراز

رستوران گردی در رستوران طوبی

گزارش جلسه دوم گروه رستوران گردی – شنبه 26 شهریور 90 – رستوران کلاسیک طوبی

رستوران گردی طوبی res2ran.com

ظهر روز شنبه 26 شهریور رستوران کلاسیک طوبی میزبان گروه رستوران گردی وبسایت Res2ran.com بود. در ابتدا نکته ی مثبتی که در مورد این رستوران توجه تان را جلب خواهد کرد آن هم پارکینگ رایگان این رستوران است که باعث می شود نگرانی بابت پارک ماشینتان آن هم در خیابان شلوغ معالی آباد نداشته باشید، هر چند اگر پارکینگ آسفالت بود منظره ی بهتری داشت.آدرس رستوران طوبی هم خیلی سر راسته، معالی آباد روبروی پارک ملت.
با برخورد خوب و خوش آمد گویی وارد رستوران شدیم ، درب ورودی سرویس بهداشتی با یک آبنما از رستوران جدا شده است، وارد فضای رستوران که می شوید آکواریوم نسبتا بزرگی توجه تان را جلب خواهد کرد .
میز و صندلی ها تماما یک شکل هستند و این نمای خوبی به فضای رستوران می دهد، همچنین از جنس خوبی هم انتخاب شده اند و در حین غذا خوردن شما را اذیت نمیکند. نورپردازی رستوران خوب است اما زیاد به چشم نمی آید و هوا هم کمی گرم است.

رستوران گردی طوبی res2ran.com

رستوران گردی طوبی res2ran.com

به محض انتخاب میز ، میزبان آب معدنی و کمی بعد عرق نعنا روی میز میگذارد، استفاده از عرق نعنا قبل از غذا کمک زیادی به هضم غذا می کند ،این نکته که مورد توجه اعضا قرار گرفت در هیچ رستوران دیگری در شیراز دیده نمی شود.

رستوران گردی طوبی res2ran.com

جلسه با توضیحات جناب کریم زاده مدیر جلسه ، در مورد مواردی که به اساس نامه گروه اضافه شده بود شروع می شود، دعای قبل از غذا و سکوت در هنگام صرف غذا از جمله این موارد است . سپس منو که تنوع نسبتا خوبی هم دارد به تعداد مناسب روی میز قرار می گیرد.

رستوران گردی طوبی res2ran.com

یک نکته ناخوشایند در زمان سرو غذاها ، سرو سالاد و سوپ در هنگام سرو غذای اصلی بود؛ معمولا سالاد و سوپ باید به عنوان پیش غذا سرو بشه که هم زمان با غذای اصلی سرو شد.
سس سالاد طعم معمولی داشت که البته دلیلش استفاده درصد بیشتری از ماست بود. که با در نظر گرفتن بقیه اقدامات رستوران در زمینه سلامت غذا مثل استفاده از دو نوع سس کم چرب و پرچرب روی میز سالاد بار ، نگذاشتن نمکدان روی میز و پیشنهاد استفاده از نوشیدنیهای جایگزین به جای نوشابه گازداردر منو ، کاملا قابل توجیه بود. در کنار سوپ لیمو هم دیده نمیشد.میز اردور هم تنوع کمی داشت.

رستوران گردی طوبی res2ran.com

غذاهایی که بچه ها سفارش دادن کباب میکس ، میگو سوخاری ، ماهی سوخاری ، زرشک پلو با مرغ ، کباب سلطانی ، کباب بختیاری ، کوبیده ممتاز ، کباب لاری ، کباب برگ و جوجه کباب بود . تقریبا تمامی اعضای گروه از کیفیت غذاهایی که سفارش داده بودن راضی بودند و به غیر از مورد گزارش پرنمک بودن یک غذا و سفت بودن یکی از کباب ها مورد خاص دیگری مشاهده نشد و اکثرا کیفیت قابل قبولی ارائه گردید.

رستوران گردی طوبی res2ran.com

هنگام صرف غذا موسیقی بدون کلام ملایمی پخش می شد که سبکش نسبت به بقیه رستوران ها خیلی خوب و بهتر انتخاب شده بود. البته جایگاه گروه موسیقی زنده هم موجود بود اما بدون گروه ! البته مدیر رستوران در توضیحاتی که بعدا اشاره فرمودن اینکه به گروه فقط روزهای شنبه استراحت داده میشه ولی در بقیه روزهای هفته هم برای ناهار و هم برای شام موسیقی زنده اجرا می شود و اینم از شانس بچه های گروه رستوران گردی بود .

رستوران گردی طوبی res2ran.com

لکه کوچک روی رومیزی و همچنین سرویس قاشق و چنگال سنگین وزن رستوران هم از مواردی است که از نگاه تیزبینانه بچه های رستوران گردی دور نمی ماند.
بعد از صرف غذا مدیریت و مالک رستوران کلاسیک طوبی به جمعمون اضافه شدن و با هم گفتگویی داشتیم.

رستوران گردی طوبی res2ran.com

در ابتدا مدیر رستوران از عدم حمایت صنف و رعایت نشدن حریم رستوران شکایت کردند ، ایشون همچنین معتقد بودند تهیه غذای بیرون بر یا فست فود و دیگر مشاغل با این شرایط سود بسیار بیشتری برای مالک دارد و تنها دلیل ادامه کارشون رو اشتغال حدود 50 نفر در رستوران طوبی اعلام کردند.
+ رستوران طوبی چند سال هست که تاسیس شده؟
پاسخ: 5 سال ولی سه سال هست که ما اینجا رو مدیریت می کنیم.

+رستوران شما از وزارت بهداشت ستاره سلامت دریافت کرده است، چه اقدامات بهداشتی انجام دادید که باعث شده این نشان رو دریافت کنید؟
پاسخ: کادر اجرایی رستوران توسط نمایندگان وزارت بهداشت آموزش دیده اند و هر ماه نماینده وزارت بهداشت برای نظارت بر رستوران و هم تکمیل آموزش پرسنل از رستوران بازدید میکند.

+به نظر شما از دید مشتری کدام عامل تاثیر بیشتری در انتخاب یک رستوران دارد؟ کیفیت غذا ، برخورد پرسنل ، موسیقی و یا عوامل دیگر؟
پاسخ: همه عوامل تاثیر خودشون رو دارند به خصوص تنوع منو ، کیفیت غذا و رعایت بهداشت.

+در منوی غذاتون در مورد مضرات نوشابه های گازدار و استفاده جایگزین از نوشیدنی های سالم دیگه نوشته شده ، آیا این امر تا حالا تاثیری هم روی مشتری ها داشته؟
پاسخ: بله ، درصد بالایی از مشتری ها بعد از درج مضرات نوشابه های گازدار از دوغ و آبمیوه استفاده میکنند.

+به نظر شما موسیقی زنده چه کمکی به رستوران و مشتری میکنه؟ و تا حالا در مورد موسیقی زنده مشکلی براتون بوجود اومده؟
پاسخ: لذتی که مشتری با گوش کردن موسیقی هنگام غذا خوردن میبره خیلی بیشتر میشه و همه مشتریها هم موسیقی زنده رو دوست داشتند و تا الان با موسیقی زنده مشکلی نداشتیم.

+دلیل استفاده از پارتیشن های چوبی در رستوران چیه؟
پاسخ: بعضی افراد که مهمانی های خانوادگی یا کاری دارن و تمایل دارن به نوعی از بقیه جدا بشن، ما سعی میکنیم با این پارتیشن ها فضای مناسبی برای این افراد بوجود بیاریم.

+نورپردازی رستوران زیاد جالب نیست و از همه ایرکاندیشنرها هم استفاده نشده ، دلیلش چیه؟
پاسخ: به خاطر هزینه های بسیار زیاد برق و به خاطر کم لطفی های صنف و رقابت ناسالم ، هزینه های برق تامین نمیشه و مجبور به این کار هستیم.

رستوران گردی طوبی res2ran.com


 +نظرتون در مورد نظرسنجی چیه؟ آیا از نظرسنجی استفاده می کنید؟
پاسخ: بله ما هر دو یا سه ماه نظرسنجی برگزار میکنیم و خیلی هم به نظریات مشتریان اهمیت میدیم، برداشتن نمک از روی میز و حذف نوشابه گازدار رو از هم همین نظرسنجی ها برداشت کردیم.

+اگر بخواهید یک رستوران غیر از رستوران خودتان معرفی کنید کدام رستوران شیراز رو اسم می برید؟
پاسخ: از نظر زیبایی محیط رستوران لوتوس ، و از لحاظ کیفیت و طعم غذای دالاهو.

+به نظر شما چرا حتی معمولی ترین رستوران های تهران کیفیت غذاشون بهتر از رستوران های شیرازیست؟
پاسخ: هزینه ای که رستوران های تهرانی میگیرند خیلی بیشتر از رستوران های شیرازه و مشتری های رستوران های تهران هم بیشتر از رستوران استفاده میکنن و هم هزینه این کیفیت رو پرداخت میکنن.

+دلیل تفاوت غذایی منوی ناهار و شامتون چیه؟
پاسخ: رستوران کلاسیک به طور معمول نباید برنج سرو کنه، ولی به دلیل درخواستهای مشتریان مجبور شدیم برنج هم داشته باشیم، به همین دلیل منوی شب که برنج رو شامل نمیشه تنوع بیشتری داره.

+به نظر شما کیفیت نهایی غذا چند درصد به مرغوبیت مواد اولیه شامل میشه و چند درصد به مهارت آشپز؟ و چرا رستوران های شیراز به جذب مشتری به این سبک فکر نمیکنند که مشتری به خوردن یه غذای خاص در یک رستوران خاص فکر کنه، مثلا اگه برای ناهارش تصمیم به خوردن کباب کوبیده گرفت فقط اسم یه رستوران به ذهنش برسه؟
پاسخ: قطعا نقش آشپز خیلی بیشتره، یه آشپز ناوارد ممکنه با بهترین مواد موجود هم نتونه غذایی با کیفیت درست کنه ولی فقط یه آشپز ماهره که اگه مواد اولیه خوب هم بهش ندن میتونه غذای مطلوبی ارائه بده. رستوران طوبی مواد اولیه رو هم همیشه از بهترین ها در نظر گرفته ما تمام سعیمون رو در این زمینه کردیم، سر آشپزمون رو از زمان استخدام نگه داشتیم و تا به الان ثابت مونده، فیله رو بصورت گرم از قصابی تهیه میکنیم که کیفیت بالاتری داشته باشه. در نظرسنجی هایی هم که انجام میدیم خیلی کم نارضایتی دیدیم.
البته این روزها افتخار دیگری نصیب رستوران کلاسیک طوبی شده است و اونم پذیرایی از مهمانان برنامه دیدنی خوشا شیراز(که ازشبکه استانی فارس پخش می شه) در روزهای جمعه هست.

 

پس از گپ و گفتگو ، بچه های گروه پیشنهادات رو بصورت مکتوب به مدیر رستوران ارائه کردن ، همچنین فرم های نظرسنجی هم توسط اعضا تکمیل شد که جمع بندی امتیازها بدین شرح می باشد :
میانگین امتیازها ( از 10 امتیاز )
بهداشت شخصی و محیط 7.68
تغذیه و رعایت نکات بهداشتی مواد غذایی 7.67
تنوع غذا 6.96
دکوراسیون و تناسب آن با مجموعه 6.79
امکانات و تسهیلات رفاهی 6.25
کیفیت غذای 6.96
سرعت تحویل غذا 7.15
برخورد با مشتری و اصول مشتری مداری 7.15
امتیاز کلی به مجموعه : 6.83

رستوران گردی طوبی res2ran.com

و دومین جلسه رستوران گردی در رستوران طوبی با گرفتن عکس دسته جمعی به پایان رسید .

در این جلسه:
مدیر: آقای کریم زاده
دبیر: آقای فارسیمدان
عکاس: آقای موسوی
تدارکات: آقای راشدیان
به عهده داشتند.
در پایان کمال تشکر رو از مدیریت رستوران کلاسیک طوبی داریم که به صحبت های ما گوش کردند، انتقادها رو پذیرفتند و با روی خوش با تمام اعضا صحبت کردند.

 

 
نظرات ارسال شده ( 7 )
 • 1  در تاریخ 13 آذر 1390 :

  سلام کاش میگفتین که افرادی که تیم رستوران گردی هستند چه تخصصی در این زمینه دارند ؟ گروه عضو هم می پذیره؟


 • Carrieann  در تاریخ 14 آذر 1390 :

  I came, I read this article, I couneqred.


 • مدیریت  در تاریخ 14 آذر 1390 :

  بله . گروه عضو هم می پذیره . اما در حال حاضر خیر . در صورتی که تمایل به عضویت در گروه دارید در صفحه ف ی س بوک ما عضو شوید .هنگام عضو گیری از آن طریق به اطلاع شما خواهد رسید .


 • mary  در تاریخ 20 آذر 1390 :

  جالب بود من رستوران طوبی رو همیشه دوست داشتم و دارم


 • ثمین موسوی  در تاریخ 1 دی 1390 :

  الان حدود دوماه از رستوران گردی طوبی میگذره ولی برخی از نکاتی رو که نقد کردیم، هنوز نسبت به برطرف کردنش اقدامی صورت نگرفته. هنوز سوپ بدون لیمو و نان سرو میشه و با تاخیر سر میز میارنش، چراغهای قرمز و آبی و نور پردازی سقف همچنان خاموش هستند و خبری از موسیقی زنده، نه تنها در روز شنبه، بلکه در هیچ روز دیگه ای از هفته به جز جمعه نیست!


 • شمه  در تاریخ 16 دی 1390 :

  خیلی هم خوب نبود فقط مدیر عوض می مکنند


 • سید حامد حسینی  در تاریخ 1 تیر 1391 :

  درود ترتیبی را سامان دهید که در صورت تاثیرگذاری رستورانگردی شما در نحوه خدمترسانی رستورانها و یا تنبیه و جریمه ایشان دوره گردش شما در ماه دو بار و سرزده صورت گیرد که مواردی که ( فقط شنبه ها !!!!) گزارش میشوند را بررسی نموده و در صورت دیدن هرگونه مغایرت مراتب را جهت برخورد رسمی به صنف ایشان گزارش کرده تا تبلیغات و ارایه خدمات با یکدیگر تفاوت چشمگیری نداشته باشد . متشکرم


جستجوی برچسب
اخبار شهر شیراز
تصویر تصادفی
ساندویچ فلافل

رستوران های ایرانی © 2009