رستوران های ایرانی شیراز

طرز تهیه و دستور پخت پیتزا شیکاگو

پیتزا شیکاگو,www.res2ran.com

مواد لازم

خمیر پیتزا یک عدد
سس پیتزا  به میزان لازم
سوسیس خرد شده و سرخ شده حدود ١٠٠ تا ١۵٠ گرم
قارچ ورقه شده 150 گرم
زیتون هسته گرفته حدود ١٠ عدد
کالباس حدود ١۵٠ گرم
فلفل دلمه ای ١ عدد
پنیرپیتزای رنده شده ١۵٠ گرم
پنیر موزارلا تازه  مکعبی خرد شده ١٢۵ گرم
ریحان و آویشن به میزان لازم

 

طرز تهيه

  1. خمیر را با ۵٠٠ گرم آرد آماده می کنیم. در فاصله ای که ور بیاید، مواد داخل پیتزا را آماده می کنیم.
  2. برای سس پیتزا می توان رب گوجه فرنگی(یا کنسرو گوجه خرد شده) را با مقداری ریحان , آویشن,نمک , یک حبه سیر رنده شده ,فلفل سیاه,آبلیمو و مقدار کمی روغن مایع یا روغن زیتون خوب مخلوط می کنیم "می توان از مقداری گوجه فرنگی  و پیاز خرد شده (که در میکسر خوب مخلوط کردیم )نیز در آن استفاده کرد".
  3. بعد خمیر را که به مدت بیست دقیقه گذاشتیم استراحت کند را  به دوقسمت تقسیم می کنیم(یک قسمت بزرگتر باشد).قسمت بزرگتر را روی تخته پهن می کنیم ودر  قالب جوری‌ خمیر را پهن می کنیم که هم کف قالب را بپوشاند هم دیواره های آن را،‌ و از دیواره قالب حدود ١ تا ١.۵ سانتی متر خمیر بالاتر باشد،‌ بعد قسمت های اضافه را قیچی می کنیم.سپس داخل قالب روی خمیر اول مقداری از سس پیتزا و بعد کمی پنیر پیتزا و بعد هم  لایه لایه مواد را می ریزیم (کالباس،قارچ،‌ فلفل دلمه ای، زیتون و سوسیس)روی همه مواد مقداری پنیر پیتزا می ریزیم. 
  4. بعد بقیه خمیر را روی تخته پهن می کنیم و روی مواد می کشیم جوری که حدود ١ سانتی متر از لبه قالب بیرون آمده باشد. سپس دور هر دو لایه خمیر را به سمت داخل جمع می کنیم و روی خمیر سوراخ هایی با چاقو ایجاد می کنیم .روی خمیر را با بقیه سس پیتزا می پوشانیم،‌ بعد پنیر موزارلا و مقداری پنیر پیتزا را روی آن اضافه می کنیم.پیتزا را به مدت ۴۵ دقیقه روی حرارت ١٩٠ تا ٢٠٠ درجه سانتی گراد، می پزیم. 
  5. اگر در طول پخت احساس کردید روی پیتزا رنگش تیره شده، با‌ یک ورقه آلومینیومی روی آن را بپوشانید،‌ و اجازه بدهید که خمیر زیرین کاملاً  بپزد


 

 

 
نظرات ارسال شده ( 0 )
جستجوی برچسب
اخبار شهر شیراز
تصویر تصادفی
دسر و شیرینی شیرینی سوهان عسلی

رستوران های ایرانی © 2009