رستوران های ایرانی شیراز

کالــزونه سبزیجــات

 

کالــزونه سبزیجــات،www.res2ran.com

کالــزونه سبزیجــات

 

مواد لازم برای خمیر

خمیر مایه فوری دو قاشق چایخوری
شکر یک قاشق چایخوری
آب ولرم یک و نیم پیمانه
آرد سبوسدار چهار پیمانه
نمک یک قاشق چایخوری
فلفل سیاه نصف قاشق چایخوری
روغن زیتون دو قاشق غذاخوری
پنیر چدار یک پیمانه

مواد لازم میانی

بادمجان قلمی متوسط دو عدد
روغن مایع یک قاشق غذاخوری
پیاز درشت دو عدد
سیر دو حبه
فلفل دلمه ای یک عدد
کرفس جوان و نازک دو شاخه
قارچ خرد شده 200 گرم
گوجه فرنگی فیله شده متوســط سه عــدد 200 گرم
رب گوجه فرنگی دو قاشق غذاخوری
استاک سبزیجات یک پیمانه
ذرت کنسرو شده نصف پیمانه
نمک و فلفل به میزان لازم
 

طرز تهیه خمیر

 

  1. مایه خمیر، شکر و آب ولرم را به آرامی مخلوط کرده و در کاسهای کوچک میریزیم در ظرف را بسته و 10 دقیقه صبر میکنیم تا حباب بزند.
  2.  آرد و نمک را در کاسهای بزرگ مخلوط کرده سپس مخلوط مایه خمیر را همراه روغن به آن افزوده و خمیرگیری میکنیم. خمیر جمع شده را 10 دقیقه ورز داده و بعد حدود 45 دقیقه با کاور استراحت میدهیم تا حجم آن دو برابر شود.

طرز تهیه مواد میانی

  1. بادنجانها را به صورت نگینی درشت خرد کرده و در روغن تفت میدهیم تا لبههای آنها برشته شود بعد در ظرفی میریزیم. پیاز را نگینی خرد کرده و در تابه تفت میدهیم تا فقط سفید و سبک شوند بعد کنار میگذاریم.
  2. کرفس و فلفل دلمهای را برش زده و تفت میدهیم. سپس رب گوجهفرنگی را افزوده و به همراه نمک و فلفل تفت میدهیم تا رنگ رب باز شود
  3.  سیر له شده، بادنجان، پیاز، قارچ، گوجهفرنگی، ذرت و در آخر استاک را افزوده و در تابه را میگذاریم تا مواد با شعله متوسط پخته شده و آب اضافی آنها کشیده شود بعد کنار میگذاریم تا سرد شود.
  4. خمیر را به چهار قسمت تقسیم کرده و روی تخته آردپاشی شده به قطر یک سانت باز میکنیم، سپس روی آن فلفل سیاه پاشیده و روی نیمی از خمیر، پنیر چدار را پخش میکنیم.
  5. بعد از مواد میانی روی همان نیمه میریزیم (توجه کنید که مواد دو سانت از لبه فاصله داشته باشد) سپس نان را به شکل نیمدایره تا میکنیم و لبههایی را که روی هم آمده با فشار دست میبندیم. سینی فر را چرب کرده و کالزونها را روی آن میچینیم.
  6.  روی هر چهار عدد کمی از مخلوط آب و روغن اسپری کرده و در فر با دمای 220 درجه سانتیگراد به مدت 20 دقیقه قرار میدهیم تا بپزد.

 

 

 
نظرات ارسال شده ( 0 )
جستجوی برچسب
اخبار شهر شیراز
تصویر تصادفی
خوراک آلفردو

رستوران های ایرانی © 2009