رستوران های ایرانی شیراز

فلفل تند و پیشگیری از دیابت

فلفل تند,www.res2ran.com

 

پژوهشگران اعلام كردند: فلفل تند در پیشگیری از بروز دیابت موثر است.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، یك پژوهشگر هندی در مطالعات خود دریافته است كه فلفل تند در پیشگیری از دیابت و بیماری های قلبی عروقی كه مهم ترین عوامل مرگ و میر در كشورهای رو به توسعه هستند، مفید و موثر است.

كران آهوجا، محقق دانشكده تحقیقات علوم حیات بشر در دانشگاه تاسمانی، درباره یافته جدید خود متذكر شد: این احتمال وجود دارد كه روزی فلفل جایگزین آسپیرین شود و یا با آسپیرین به عنوان دارویی برای پیشگیری و درمان بیماری های قلبی - عروقی تركیب شود.

وی افزود: آسپیرین به تنهایی عوارض جانبی نامطلوب و مضری دارد كه باعث خونریزی معده در بیماران مصرف كننده می ‌شود.

این محقق به همراه تیم پژوهشی دانشگاهی خود، روی فعالیت بیولوژیكی دو ماده فعال در فلفل به نام‌های "كاپسایسین" و "دی هیدروكاپسیایسین" مطالعه و آزمایش كردند.

این آزمایشات نشان داد كه مواد شیمیایی كاپسایسینوئید علاوه بر این که قابلیت پایین آوردن قند خون و سطح انسولین، كاهش تشكیل چربی‌ ها در دیواره‌ های سرخرگی و جلوگیری از تشکیل لخته های خونی را دارند، برخی از عوارض جانبی داروهای رایج و قدیمی را نیز ندارند.

به گفته محققان، بیماری های قلبی عروقی در عصر حاضر بار قابل ملاحظه‌ای را بر جمعیت جهان و نظام ‌های خدمات بهداشتی دنیا تحمیل می ‌كند و همین عامل متخصصان را بر آن داشته تا شیوه‌ های نوین و كارآمد برای پیشگیری را جستجو كنند.

 

 

 
نظرات ارسال شده ( 4 )
 • شکمو  در تاریخ 7 مهر 1391 :

  سلام بچه ها چه نون و کباب یا بیرون بری سراغ دارید که شبا تا دیر وقت باز باشه؟


 • شکمو  در تاریخ 11 مهر 1391 :

  جواب منو نمیدی رستوران دات کام؟ لااقل نظرمو تایید میکردی؟!


 • مدیر وبسایت  در تاریخ 12 مهر 1391 :

  آقای شکمو ، فکر میکنم اینجا جای مناسبی برای این سوال نبوده که پاسخ نگرفتید . میتوانید به صفحه فیس ب و ک ما مراجعه کنید و اوجا شاید دوستان بتونن پاسخ بدن . اما فکر میکنم باربیکیو هفت خوان و نون و کباب شب نشین تا دیروقت باز باشن .


 • شکمو  در تاریخ 13 مهر 1391 :

  ممنون اما پورتها رو بستن و نمیشه فیس بوک رفت. در ضمن خانوم هستم.


جستجوی برچسب
اخبار شهر شیراز
تصویر تصادفی
ساندویچ بیف

رستوران های ایرانی © 2009