رستوران های ایرانی شیراز

روزه خود را با آب سرد باز نکنید

آب,www.res2ran.com

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از وب دا، دکتر مجید امتیازی متخصص طب سنتی با اشاره به روزه‌داری در فصل گرم سال اظهار داشت: از آنجا که هوای گرم تابستان و روزه‌داری موجب کاهش آب بدن و دهیدراته شدن بدن می‌شود بنابراین روزه‌داران در فاصله افطار تا سحر به اندازه مایعات بنوشند و از مصرف مقدار کافی میوه و سبزی‌جات غافل نشوند چرا که سبزی‌جات و میوه‌ها به لحاظ دارا بودن فیبر باعث آزاد شدن تدریجی آب در طول روز شده و در رفع عطش کمک کننده هستند.

وی با تاکید بر این که روزه‌داران از بازکردن روزه با آب سرد به شدت بپرهیزند گفت: بازکردن روزه با آب خیلی سرد آسیب شدیدی به معده و کبد رسانده و در نتیجه دستگاه گوارش را ضعیف می‌کند.

این متخصص طب سنتی توصیه کرد: نوشیدن مایعات گرم اعم از چای یا آب جوش به همراه یک شیرینی طبیعی مانند کشمش یا یک عدد خرما بهترین روش برای باز کردن روزه است.

وی افزود: روزه‌داران سعی کنند بعد از گذشت یک ساعت از افطار یا در فاصله زمانی مناسب از خواب میوه مصرف کنند.

دکتر امتیازی تصریح کرد: همچنین برای جلوگیری از عطش در طول روز می‌توان از سبزی‌جات یا شربت خاکشیر(به همراه شکر و گلاب) هنگام سحر بهره برد.

وی یادآورشد: روزه‌داران در طول روز جهت کاهش عطش افشانه‌های آب به صورت بزنند و از رفتن در محیط‌ های گرم و آفتاب شدید خودداری کنند.

رئیس دانشکده طب سنتی اردکان در پایان خطاب به روزه داران توصیه کرد: دوش آب ولرم در طول روز در رفع عطش کمک کننده است.

 
نظرات ارسال شده ( 0 )
جستجوی برچسب
اخبار شهر شیراز
تصویر تصادفی
ساندویچ چیز استیک

رستوران های ایرانی © 2009