رستوران های ایرانی شیراز

شیر بخورید تا بهتر فکر کنید

شیر,www.res2ran.com

محققان درپی تحقیقات گسترده دریافتند استفاده روزانه از شیر و فرآورده‌های آن موجب بهبود حافظه و سایر قابلیت‌های مغز انسان می‌شود.

به گزارش ایرنا، محققان دریافتند مصرف روزانه حداقل یک لیوان شیر و فرآورده‌های آن، علاوه بر تامین بخش عمده‌ای از مواد معدنی مورد نیاز بدن، حافظه و سایر عملکردهای مغز بهبود می‌باید.

دانشمندان در این تحقیقات میزان مصرف روزانه شیر و فرآورده‌های آن را برای ۹۰۰ نفر داوطلب مرد و زن در محدوده سنی ۲۳ تا ۹۸ اندازه‌گیری کردند و آنان را در آزمون‌های مختلف مغزی شامل آزمون‌های حافظه، آزمون‌های بصری و کلامی شرکت دادند.

در تمام این آزمون‌ها صرفنظر از جنسیت و سن شرکت‌کنندگان، آن دسته از افراد که روزانه حداقل یک لیوان شیر مصرف می‌کردند، امتیازات بهتری را نسبت به سایرین کسب کردند. حتی این نتایج پس از حذف سایر عوامل موثر بر عملکرد مغز مانند سلامتی قلب و عروق و رژیم‌غذایی، بازهم تکرار شدند.

بر اساس این تحقیقات علاوه بر مزایایی که شیر بر سلامت استخوان‌ها و قلب و عروق دارد، این ماده خوراکی عملکرد مغز انسان را مستقیماً تحت تاثیر قرار می‌دهد و از بروز اختلال در سیستم عصبی جلوگیری می‌کند.

 

 
نظرات ارسال شده ( 1 )
  • parsa.a  در تاریخ 30 تیر 1391 :

    سایتتون خیلی از دنیا عقبه بهتره یه فکری به حالش بکنید یه فست فود جدید بعد از عفیف آباد باز شده خیلی عالیه اسمش برکت اوستا هست غذاهای ترکی داره که خیلی عالیههههههههههههه (کباب ترکی ، اسکندر کباب ، کومپیر ، سالاد و ... ) آدرسش هم بعد از عفیف آباد کنار کانون وکلا حدوداً روبروی سفیر و پیتزا واقعی میشه.


جستجوی برچسب
اخبار شهر شیراز
تصویر تصادفی
پیتزا مرغ و قارچ

رستوران های ایرانی © 2009