رستوران های ایرانی شیراز

گرانترین ماهی تن جهان

بزرگترین ماهی تن جهان,www.res2ran.com

یک ماهی تن قرمز 222 کیلویی در اولین حراج ماهی سال نوي میلادی در بازار ماهی‌فروشان توکیو به قیمت یک میلیون و 380 هزار یورو فروخته شد که سه برابر رکورد سال پیش است.

یکی از مسئولان حراج ماهی در بازار تسوکیجی که بزرگ‌ترین بازار ماهی‌فروشی جهان است، گفت این ماهی که در سواحل شهر اوما در شمال ژاپن صید شده بود، توسط صاحب یکی از معروف‌ترین رستوران‌های زنجیره‌ای سوشی به قیمت یک میلیون و 380 هزار یورو خریداری شد. به این ترتیب ماهی تن مزبور کیلویی 6000 یورو فروخته شده است.

ماهی تن قرمز که صید بی‌رویه‌ای دارد، گران‌ترین ماهی بازار تسوکیجی است و ژاپنی‌ها مصرف‌کننده سه چهارم ماهی‌های صید شده از این نوع در جهان هستند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از توکیو، کیوشی کیمورا، صاحب این رستوران سال پیش هم رکورددار خرید ماهی در این بازار بود.

وی در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت می‌خواهد انتظارات مشتریانش را که دوست دارند مثل سال گذشته بهترین ماهی را بخورند، برآورده کند.

 

 
نظرات ارسال شده ( 2 )
  • شادی  در تاریخ 20 دی 1391 :

    خیلی جالبه...خبرهای مختلفی از سراسر دنیا میزارید اون وقت همین شیراز خودمون دارن 36 تن آش که قراره توی گینس هم ثبت بشه میپزن هیچ خبری ازش نمیزارید.


  • مدیر وبسایت  در تاریخ 21 دی 1391 :

    خانم شادی ، اگر شما خبری از این موضوع دارید ، خوشحال میشیم که برای ما بفرستید با منبع خبر که در سایت قرار بدیم . خیلی ممنون .


جستجوی برچسب
اخبار شهر شیراز
تصویر تصادفی
پیش غذا بروشتا

رستوران های ایرانی © 2009