رستوران های ایرانی شیراز

رستوران های عجیب دنیا - سری سوم

 

پیشنهادهای بی‌نظیر رستوران‌گردی در دنیا

اگر اهل تجربه کردن چیزهای عجیب‌ و غریب هستید و سفر کردن را هم دوست دارید این نام‌ها را به خاطر بسپارید تا اگر روزی گذرتان به این نقاط جهان افتاد حتما  سری به این رستوران‌های عجیب‌وغریب بزنید و تجربه‌ای بی‌نظیر داشته باشید.

بیشتر ما برای انتخاب یک رستوران برای صرف غذا معیارهای مشخصی داریم. قطعا فاکتور اول در انتخاب ما غذای عالی و سالم و حلال است، بعد از آن هم سالن و تزیینات مناسب، پرسنل حرفه‌ای و سریع و خوش‌برخورد و مسائلی مانند اینها، در انتخاب ما نقش دارند. اما در این میان گاه گذرمان به رستوران‌هایی می‌افتد که تجربه‌ای متفاوت برای ما محسوب می‌شوند.

حالا در گوشه و کنار جهان رستوران‌هایی تاسیس شده است که هر کدام ویژگی‌هایی دارند که باعث شده به آنها لقب عجیب و حتی غیرطبیعی داده شود و بسیاری از مردم از گوشه و کنار جهان به این رستوران ها مراجعه کنند تا تجربه‌ای متفاوت داشته باشند. به شما این رستوران‌های عجیب را پیشنهاد می‌کنیم.

 

رستوران میمون‌ها
رستوران کایابوکیا تاورن- ژاپن

در این رستوران ژاپنی شما با یک اتفاق عجیب روبه‌رو خواهید شد، یعنی بلافاصله پس از نشستن پشت میز با میمونی روبه‌رو خواهید شد که برای شما ظرف و حوله داغ می‌آورد تا دستان‌تان را بشویید و با حوله آنها را پاک کنید و سپس این میمون ظرف آب و حوله را از شما می‌گیرد و می‌برد. بله، درست متوجه شدید، در این رستوران غذاهای سنتی ژاپنی خوشمزه در انتظار شماست اما اصلی‌ترین ویژگی این رستوران، چند میمون تربیت‌شده‌ای هستند که جدا از خوشامدگویی با ظرف آب و حوله گرم، برای‌تان آب‌میوه هم سرو خواهند کرد.

رستوران های عجیب دنیا res2ran.com

البته هنوز پختن غذاها و سرو آنها توسط خدمتکاران مرد و زن انجام می‌‌شود اما مدیر رستوران می‌گوید شاید در آینده این کارها هم توسط میمون‌ها انجام شود. یادتان باشد که هر میز این رستوران ظرفی پر از دانه‌های سویا و مغزهای خوراکی قرار دارد که بهتر است هر بار میمون‌های خدمتکار کاری برای شما انجام دادند از آنها تعارف کنید تا ناگهان با خشم میمون‌ها روبه‌رو نشوید.

 

 رستوران تبهکاران
رستوران فورتزا مدیکا - ایتالیا

رستوران فورتزا مدیکا غذاهای ایتالیایی خوشمزه‌ای را برای شما فراهم می‌کند؛ غذاهایی ایتالیایی که می‌توانید در مکان‌های دیگر ایتالیا هم آنها را بچشید، محیط آن هم خیلی با جاهای دیگر فرق ندارد،‌ پس چرا باید مشتاق رفتن به آنجا باشید؟ خب، برای اینکه تمام پرسنل این رستوران تبهکار هستند. ترسیدید؟

 رستوران های عجیب دنیا res2ran.com

نگران نباشید، همه پرسنل این رستوران مثلا سانتولو سرپیشخدمت این رستوران، زندانیانی هستند که به جرم خود اعتراف کرده‌اند (سانتولو به جرم قتل زندانی شده است و بیست‌وسومین سال حبس خود را می‌گذراند) اما رفتار بسیار مناسب این زندانیان در رستورانی که در گوشه‌ای از محیط یک زندان بنا شده است، باعث شده بسیاری از مردم مناطق مختلف جهان به این رستوران بشتابند و برای همین هر زمان که به آنجا مراجعه کنید با صف‌های طولانی مشتریان روبه‌رو خواهید شد.

 

رستوران عشق پروازها
رستوران پرواز 038-A- چین

اگر پرواز کردن و سوار هواپیما شدن را دوست دارید، قطعا از حضور در این رستوران لذت خواهید برد. در واقع این رستوران به شکل یک هواپیمای ایرباس 038-A ساخته شده است و تمامی پرسنل آن هم لباس‌ مهمانداران، خلبانان و کمک‌خلبانان را بر تن دارند. در این رستوران غذا در ظروف پلاستیکی، مشابه ظروف پروازهای معمولی سرو می‌شود اما خوشبختانه کیفیت این ظروف بسیار بهتر از ظروف معمول پروازهاست.

رستوران های عجیب دنیا res2ran.com

شما در این رستوران برای اولین‌بار می‌توانید غذاهای پروازی بخورید که برخلاف معمول غذاهای پروازها، خوشمزه هستند و از ظروف، کارد و چنگال و قاشقی استفاده می‌کنید که از خراب نشدن و نشکستن آنها مطمئن هستید. در اتاق انتظار این رستوران هم می‌توانید از دستگاه‌های شبیه‌ساز پرواز که حس واقعی خلبانی را به شما می‌دهند، استفاده کنید.

 
رستوران بامزه‌ها
رستوران دیکسست رزورت- ایالات‌متحده

اگر اهل شوخی و طنز نیستید، توصیه می‌کنیم که اصلا به این رستوران مراجعه نکنید، اما اگر از شوخی کردن خوشتان می‌آید و مشکلی هم ندارید که با شما شوخی کنند، توصیه می‌کنیم حتما یک‌بار به این رستوران مراجعه کنید.

در این رستوران ممکن است هر چیزی در انتظار شما باشد، مثلا به محض ورود پیشخدمت‌ها یک کلاه کاغذی روی سر شما بگذارند یا روی میزهایتان شمع‌هایی روشن کنند که در اصل ترقه هستند، حتی ممکن است صندلی را از زیر پای شما بکشند و منو را به شکل یک موشک کاغذی به سمت شما پرتاب کنند.

 رستوران های عجیب دنیا res2ran.com

البته پس از درخواست‌های مکرر مراجعان، شوخی‌هایی مانند فرو کردن سر مراجعان به کیک‌هایی که سفارش می‌دهند یا پاشیدن آب به آنها از خدمات این رستوران حذف شده اما می‌توانید در انتظار شوخی‌های بامزه در این رستوران باشید (مثلا اسامی ای که روی سینه پیشخدمت‌ها نصب می‌شود، ممکن است شما را به خنده بیندازد، زیرا اگر در این رستوران میزی رزرو کنید ناگهان می‌بینید که نام و نام خانوادگی همه پیشخدمت‌های رستوران با نام شما یکی است!)

 

رستوران اسکیموها
رستوران لاینوآیس-فنلاند

رستوران های عجیب دنیا res2ran.com

در این رستوران قطعا نباید از اینکه کسی مقابل در بخواهد کت یا پالتوی شما را بگیرد، استقبال کنید. این یک رستوران قطبی است؛ رستورانی در دل یخ‌ها. در رستوران لاینوآیس که بخشی از هتل لاینوآیس در فنلاند است، تمام رستوران( دیوارها، میزها، صندلی‌ها و...) از یخ ساخته شده است، حتی تابلوهایی که به دیوار متصل شده‌اند هم از جنس یخ هستند. در این رستوران برای حفظ ساختار، حتی در روزهای تابستان هم دما زیر صفر درجه نگه داشته  می‌شود و برای همین می‌توانید یک تجربه قطبی خوب داشته باشید. اگر می‌خواهید این رستوران را انتخاب کنید، یادتان باشد که نباید منتظر غذای گرم باشید و حداکثر می‌توانید یک غذای ولرم یا کاملا سرد را نوش‌جان کنید.

 

رستوران روشندل‌ها
رستوران اونیور- کانادا

در این رستوران شما بیشتر از هر وقت دیگری بو و طعم غذاها را حس خواهید کرد. این شعار رستوران اونیور است و کاملا هم حقیقت دارد، زیرا در این رستوران شما فقط به حس‌های بویایی و چشایی خود متکی هستید. در این رستوران که به صورت بخش‌بخش است، شما پس از استقرار در میزتان و سفارش غذا و قبل از سرو آن در تاریکی مطلق فرو خواهید رفت. یعنی کل محیط تاریک می‌شود و شما باید در تاریکی مطلق غذا بخورید.

رستوران های عجیب دنیا res2ran.com

در واقع ایده مدیر این رستوران، این است که اگر شما غذایی که می‌‌خورید را نبینید، فقط می‌توانید بر اساس بو و طعم آن از آن لذت ببرید و در واقع بیشتر متوجه کیفیت آن خواهید شد. اگر فکر می‌کنید غذا خوردن در تاریکی مطلق کار سخت و بیهوده و حتی خطرناکی است، باید بدانید که بخشی از قیمت غذای هر فرد مراجعه‌کننده به این رستوران به انجمن ملی کمک به نابینایان کانادا اختصاص می‌یابد. حالا متوجه هدف معنوی صاحب این رستوران شدید؟

 

رستوران دریایی‌ها
رستوران اتیاآندرسی- مالدیو

این رستوران اولین رستوران زیرآبی دنیاست. در جزایر زیبای مالدیو، شما می‌توانید از طریق تونلی چندمتری به رستورانی وارد شوید که در عمق 5متری زیر دریا واقع شده است.

دور تا دور این رستوران از شیشه است اما محیط کوچک آن به گونه‌ای است که هر بار تنها 04 نفر می‌توانند در آن بروند و از خدمات آن استفاده کنند برای همین برای استفاده از آن باید مدت‌های طولانی در نوبت بمانید اما خوبی این رستوران در این است که شما می‌توانید در زمان انتظار برای سرو غذا، از محیط بی‌نظیر دریای اطراف‌تان و حیوانات عجیب و غریبی که آنجا زندگی می‌کنند، لذت ببرید.

رستوران های عجیب دنیا res2ran.com

این رستوران یک خدمت دیگر هم برای عرضه به شما دارد، در صورتی که تمایل داشته باشید با پرداخت هزینه‌ای نسبتا بالا می‌توانید شب را در این رستوران و در اتاق خوابی مجلل که دور تا دور آن هم شیشه است، بگذرانید و تا صبح به موجودات عجیب و غریب دریایی نگاه کنید.

 رستوران عاشقان تکنولوژی
رستوران ربات کیچن- هنگ‌کنگ

احتمالا از نام این رستوران متوجه شده‌اید که چه در انتظار شماست. با رفتن به این رستوران در واقع می‌توانید در زمان سفر کنید و به جلو بروید و فردا را از نزدیک ببینید. در این رستوران همه کارکنان ربات‌های برنامه‌ریزی شده‌ای هستند که هرچه از آنها بخواهید بدون اخم کردن و ناراحتی و با سرعت کامل انجام خواهند داد.

رستوران های عجیب دنیا res2ran.com

در این رستوران ربات‌ها مقابل شما می‌ایستند، سفارش غذای شما را روی صفحات تاچ‌اسکرین می‌گیرند و به آشپزخانه انتقال می‌دهند سپس بشقاب، لیوان و کارد و چنگال برای شما می‌آورند و مقدمات خوردن پیش‌غذا را فراهم می‌کنند و بعد هم غذای اصلی را سرو می‌کنند. البته هنوز آشپزهایی در این رستوران هستند که به کار ربات‌ها در پختن غذاها نظارت دارند و تعداد ربات‌ها هم از تعداد پیشخدمت‌های معمول رستوران‌های دیگر بیشتر است اما این مشکلات قطعا در آینده نزدیک حل خواهد شد.

 

 

 
نظرات ارسال شده ( 0 )
جستجوی برچسب
اخبار شهر شیراز
تصویر تصادفی
دسر و شیرینی شیرینی نان پنجره ای

رستوران های ایرانی © 2009