رستوران های ایرانی شیراز

طرز تهیه لاهماجون (لهمجون پیتزای ترکی)

لهمجون,www.res2ran.com

پيتزا ترکیه ﴿لاهماجون ﴾
خمیر:دويست و پنجاه سى سى آب ولرم ،دو قاشق روغن مايع ، چهل گرم خمير ترش تازه يا بيست گرم خمير ترش خشک ،يک قاشق مربا خورى نمک همه مواد را در يک ظرف گود ريخته ،هم ميزنيم تا مخلوط گردد پانصد گرم آرد سفيد را به آن اضافه کنيد و خمير را خوب ورز دهيد ،روى آنرا با دستمالى نمدار بپوشانيد ،حدود نيم ساعت بگذاريد تا خمير ور بيايد.

در اين فاصله پانصد گرم گوشت گوساله کم چربى را با دوعدد پياز بزرگ رنده شده يا خيلى ريز خرد شده با دو قاشق غذا خورى روغن مايع در ماهيتابه کمى تفت دهيد با يک قاشق رب گوجه فرنگى ، نمک ، فلفل آنرا چاشنى کنيد واز روى حرارت برداريد ،ده عدد گوجه فرنگى را بدُرشتى حبه قند خرد و به گوشت اضافه همه را با هم مخلوط کنيد خمير را دوباره کمى ورز دهيد واز آن دو عدد چانه بگيريد ، هر چانه را به اندازه سينى فر پهن کنيد ،سينى فر را با يک قاشق روغن چرب و نان يا خمير پهن شده را در آن قرار دهيد ونصف گوشت تف داده را روى آن پخش کنيد فر را با ٢۵٠ درجه سانتگراد از قبل گرم نمائيد و سينى لاهماجون را در پنجره وسط قرار داده وبمدت ١۵ دقيقه بپزيد . روى آنرا با جعفرى خرد شده تزئين کنيد.

توجه: در صورت تمايل ميتوانيد چند حبه سير خرد شده وفلفل تند به آن اضافه کنيد اين پيتزا را با اضافه کردن کمى سالاد يا سبزى و چند قاشق ماست و خيار لوله کنيد و ميل نمائيد عطر بوى غذاها بستگى بنوع ادويه اى دارد که استفاده ميشود ولى زيادى مصرف آن در پختن غذا ها طعم اصلى غذا را ازبين ميبرد.

 

 
نظرات ارسال شده ( 5 )
 • سمیرا  در تاریخ 1 بهمن 1391 :

  سلام.آیا از خمیر شیرآوران هم می توان استفاده کرد؟


 • سمیرا  در تاریخ 5 بهمن 1391 :

  مدیر محترم, نمی خواین جواب سوال منو بین؟!


 • مدیر وبسایت  در تاریخ 7 بهمن 1391 :

  بله خانم سمیره میشه استفاده کرد . اما روش اصلی و سنتی ساخت خمیر همان هست که گفته شد و محصول با خمیر شیرآوران ممکن است طعمی کمی متفاوت داشته باشد .


 • فاطمه  در تاریخ 20 فروردین 1392 :

  دقیقا مثل همین پیتزا در لبنان هم درست میشه و نونش اینقدر نازک هست که مثل عکس میشه تا کرد یا به شکل ساندویچ درآورد


 • Javad  در تاریخ 3 دی 1395 :

  دستتون درد نکنه


جستجوی برچسب
اخبار شهر شیراز
تصویر تصادفی
خوراک سینه مرغ

رستوران های ایرانی © 2009