رستوران های ایرانی شیراز

طرز تهیه پای پاستای ریگاتونی

پای پاستای ریگاتونی 

مواد لازم

پاستا ریگاتونی ۴۰۰ گرم 
گوشت چرخکرده ۳۰۰ گرم
پیاز ۱ عدد متوسط
قارچ ۲۰۰ گرم
فلفل دلمه ای ۱۰۰ گرم
پنیر موتزارلا ۲۰۰ گرم
گوجه فرنگی ۳ عدد متوسط
پودر پنیر پارمسان ۱۰۰ گرم
نمک ۲ ق غ + ۱/۴ ق چ
زردچوبه ۱/۴ ق چ
کاری ۱/۴ ق چ 
فلفل پاپریکا ۱/۴ ق چ
پودر آویشن ۱/۸ ق چ
روغن ۳ ق غ + ۱ ق چ

 

طرز تهيه

  1. پیاز را نگینی خرد کرده و در ۳ ق غ روغن سرخ کنید. وقتی پیاز کمی سرخ شد، گوشت چرخکرده را اضافه کنید و کمی تفت دهید. زردچوبه، فلفل، کاری و ۱/۴ ق چ نمک را اضافه کنید. قارچ ها را بصورت مکعبی خرد کرده و اضافه کنید و کمی تفت دهید.
  2. فلفل دلمه ای را به صورت نگینی خرد کرده و اضافه کنید و کمی تفت دهید. گوجه ها را خرد کرده و با بلندر کاملا میکس کنید. پوره آماده شده گوجه فرنگی را به بقیه مواد اضافه کنید.
  3. پاستا ریگاتونی به شکل لوله های کشیده و توخالی است که در شکل زیر مشاهده می کنید. حدود دو لیتر آب را به نقطه جوش رسانده و سپس ۲ ق غ نمک و پاستا را اضافه کنید و مطابق دستور ذکر شده روی بسته بپزید.
  4. سپس پاستا را آبکشی کرده و به یک ظرف گود منتقل کنید. پنیر پارمسان را اضافه کرده و کاملا با پاستا مخلوط کنید. کف و دیواره های یک قالب کمربندی را با ۱ ق چ روغن مایع کاملا چرب کنید.
  5. برای اینکه چیدن پاستاها راحت تر باشد و در حین چیدن، سقوط نکنند، می توانید زیر یک طرف قالب، یک پیاله کوچک قرار دهید تا قالب به صورت شیبدار قرار گیرد. از سمت پایین تر قالب شروع به چیدن پاستاها به صورت عمودی نمایید
  6. چیدن پاستاها را تا زمان پر شدن قالب ادامه بدهید. فر را نیز با درجه حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن نمایید. مایه گوشتی آماده شده را روی پاستاها بریزید. روی مایه گوشتی را کاملا صاف کنید.
  7. پنیر موتزارلا (پنیر پیتزا) را روی سطح مایه گوشتی کاملا پخش کنید. پودر آویشن را نیز روی پنیر موتزارلا بپاشید. قالب را در طبقه وسط فر به مدت ۲۰ دقیقه قرار دهید. برای طلایی شدن روی پنیر، می توانید شعله گریل فر را روشن کرده و قالب را به مدت ۵ دقیقه در طبقه بالای فر قرار دهید.
  8. بعد از خارج کردن از فر، قالب را در ظرف سرو قرار داده و به آرامی کمربند دور قالب را باز کنید.

 

 
نظرات ارسال شده ( 0 )
جستجوی برچسب
اخبار شهر شیراز
تصویر تصادفی
خوراک لازانیا

رستوران های ایرانی © 2009