رستوران های ایرانی شیراز

طرز تهیه کسرول کوردن بلو

کسرول کوردن بلو 

مواد لازم

سینه مرغ 1 عدد
روغن زیتون 1 قاشق غذاخوری
پودر سوخاری درشت یک دوم پیمانه
ژامبون مرغ خرد شده سه چهارم پیمانه
پنیر گودا پروسس دو بسته
فلفل دولمه ای رنگی نصف یک عدد
جعفری یا گشنیز 2-3 شاخه
پنیر موزارلا به میزان لازم
نمک، فلفل سفید

به مقدار لازم

پودر سیر، پاپریکا

به مقدار لازم

طرز تهيه

  1. برای تهیه این غذای خوشمزه و راحت ابتدا سینه مرغ رو باید به تکه های کوچک تقسیم کنیم. پس ابتدا سینه مرغ رو از طول به چند بخش تقسیم می کنیم و بعدهر رشته رو به به صورت یک اندازه خرد می کنیم.
  2. حالا روغن زیتون رو داخل تابه می ریزیم و وقتی گرم شد، تکه های مرغ رو اضافه می کنیم و همراه با روغن فقط در حدی که رنگ مرغ عوض بشه، تفت می دیم. سرخ کردن زیادی مرغ باعث میشه تا گوشت مرغ سفت بشه و دورنش هنوز نپخته باقی بمونه.
  3. بعد از تغییر رنگ مرغ، مقدار کمی نمک و ادویه های مورد نظرمون رو اضافه می کنیم و بعد از مزه دار شدن زیر تابه رو خاموش می کنیم. حالا کف ظرف مورد نظر که در واقع همون ظرف سرومون هست رو با نیمی از پودر سوخاری می پوشانیم
  4. سپس روی پودر سوخاری رو با یک لایه ژامبون می پوشونیم. حالا نیمی از مرغ ها رو روی ژامبون ریخته و در همه جای طرف پخش می کنیم. مرحله بعدی، چیدن یک لایه پنیر روی مرغ هاست به صورتیکه که روی همه مرغ ها کاملاً با پنیر پوشیده بشه. حتماً خودتون می دونین که هرچی پنیر بیشتری داشته باشیم، کسرول ما خوشمزه تر خواهد بود بعد از این مرحله، همه مراحل رو یکبار دیگه به همین ترتیب تکرار می کنیم.
  5. و نهایتاً روی کسرول رو با مقداری پنیر موزارلا و با هر پنیر حساس به حرارت که طعمش رو بیشتر می پسندین می پوشونیم و روی پنیر مقداری فلفل دلمه ای رنگی خرد شده همراه با برگ گشنیز خرد شده ریخته و سپس ظرف رو داخل فر از قبل گرم شده با ذمای 185 درجه سانتیگراد قرار می دیم تا پنیر ها ذوب و طلایی رنگ بشه. بعد از پخت اجازه می دیم تا کسرول کمی از حرارت بیفته و بعد سرو می کنیم

 

 
نظرات ارسال شده ( 0 )
جستجوی برچسب
اخبار شهر شیراز
تصویر تصادفی
پیتزا گوشت

رستوران های ایرانی © 2009