رستوران های ایرانی شیراز

طرزتهیه ماکارون نعنایی با شکلات سفید

طرز تهیه ماکارون نعنایی با شکلات سفید،www.res2ran.com

 

 

این شیرینی سبز را برای فصل سبز سال تهیه کنید.  تعداد: 36 عدد

مواد لازم

مخلوط شکلات سفید و ماسکارپونه به میزان لازم
شکر یک پیمانه
جوش شیرین نصف قاشق چای‌خوری
نمک یک چهارم قاشق چای‌خوری
تخم مرغ درشت یک عدد
وانیل یک قاشق چایخوری
عصاره نعنا نصف قاشق چای‌خوری
آرد کامل دو پیمانه
شیر نصف پیمانه
رنگ غذای سبز به میزان لازم
آب‌نبات نعنایی خرد شده به میزان لازم 
کره آب شده نصف پیمانه

طرز تهیه

  1. ابتدا، مخلوط پنیر ماسکارپونه و شکلات سفید که در ادامه توضیح داده‌ایم را درست کنید و کنار بگذارید
  2. سپس، در یک کاسه بزرگ، کره را با هم‌زن برقی با سرعت متوسط به مدت 30 ثانیه هم بزنید. شکر، جوش‌شیرین و نمک را اضافه کنید و خوب هم بزنید. تخم‌مرغ، وانیل و عصاره نعنا را اضافه کنید و خوب هم بزنید. به تدریج آرد و شیر را اضافه کنید و دایم مخلوط کنید تا مواد یکدست شوند. رنگ غذا را به اندازه دلخواه بیفزایید و خمیر را ورز دهید. برای داشتن نتیجه بهتر، خمیر را در یک کیسه به مدت یک تا دو ساعت در یخچال قرار دهید
  3.  فر را با دمای 375 درجه فارنهایت روشن کنید. یک لایه کاغذ روغنی کف سینی فر قرار دهید. خمیر را با قاشق در فاصله‌های 5 سانتی‌متری درون سینی بریزید. یک قاشق چایخوری از خمیر برای هر تکه کافی است. آنها را 7 تا 8 دقیقه در فر بپزید. چند دقیقه آنها را کنار بگذارید تا خنک شوند.
  4. سپس یک طرف قطره‌ها را با مخلوط ماسکارپونه پر کنید، یک لایه دیگر از شیرینی روی آن بگذارید. در صورت تمایل می توانید داخل ماکارون ها آب‌نبات نعنایی خرد شده نیز بریزید.

طرز تهیه:

1. ابتدا، مخلوط پنیر ماسکارپونه و شکلات سفید که در ادامه توضیح داده‌ایم را درست کنید و کنار بگذارید.

2. سپس، در یک کاسه بزرگ، کره را با هم‌زن برقی با سرعت متوسط به مدت 30 ثانیه هم بزنید. شکر، جوش‌شیرین و نمک را اضافه کنید و خوب هم بزنید. تخم‌مرغ، وانیل و عصاره نعنا را اضافه کنید و خوب هم بزنید. به تدریج آرد و شیر را اضافه کنید و دایم مخلوط کنید تا مواد یکدست شوند. رنگ غذا را به اندازه دلخواه بیفزایید و خمیر را ورز دهید. برای داشتن نتیجه بهتر، خمیر را در یک کیسه به مدت یک تا دو ساعت در یخچال قرار دهید.

3. فر را با دمای 375 درجه فارنهایت روشن کنید. یک لایه کاغذ روغنی کف سینی فر قرار دهید. خمیر را با قاشق در فاصله‌های 5 سانتی‌متری درون سینی بریزید. یک قاشق چایخوری از خمیر برای هر تکه کافی است. آنها را 7 تا 8 دقیقه در فر بپزید. چند دقیقه آنها را کنار بگذارید تا خنک شوند.

4. سپس یک طرف قطره‌ها را با مخلوط ماسکارپونه پر کنید، یک لایه دیگر از شیرینی روی آن بگذارید. در صورت تمایل می توانید داخل ماکارون ها آب‌نبات نعنایی خرد شده نیز بریزید.

 مخلوط شکلات سفید و ماسکارپونه*

مواد لازم

شکلات سفید 85 گرم
خامه فرم گرفته یک چهارم پیمانه
پنیر ماسکارپونه یا پنیر خامه‌ای نصف پیمانه
کره آب شده  یک چهارم پیمانه
 پودر قند  4 پیمانه
 وانیل  صف قاشق چای‌خوری


طرز تهیه

  1.   در یک قابلمه کوچک، شکلات سفید و خامه فرم گرفته را با یکدیگر مخلوط کنید.آنها را روی حرارت ملایم هم بزنید تا آب شوند. سپس از روی حرارت بردارید و به مدت 15 دقیقه کنار بگذارید تا خنک شوند
  2.  در یک کاسه بزرگ، پنیر ماسکارپونه و کره را با یکدیگر مخلوط کنید. آنها را با هم‌زن برقی با سرعت ملایم هم بزنید تا نرم شوند. وانیل را اضافه کنید. به تدریج پودر قند را بیفزایید و خوب هم بزنید. سپس مخلوط شکلات سفید خنک شده را اضافه کنید. آنها را 30 دقیقه کنار بگذارید تا خنک شوند و سپس درون ماکارون‌ها قرار دهید

 

 

 

 
نظرات ارسال شده ( 0 )
جستجوی برچسب
اخبار شهر شیراز
تصویر تصادفی
چلویی  چلو جوجه کباب

رستوران های ایرانی © 2009