رستوران های ایرانی شیراز

طرز تهیه شیرینی قطاب

شیرینی قطاب,www.res2ran.com


مواد لازم برای خمیر

روغن جامد یک فنجان
ماست یک فنجان سر خالی
شیر دو قاشق غذاخوری
بیکینگ پودر سر قاشق چایخوری
آرد به میزان لازم
پودرقند یا شکر به میزان لازم
روغن مایع یک لیوان برای سرخ کردن

طرز تهيه

 1. به اندازه ی 200 گرم مغز پسته و شکر آسیاب شده یا مغز گردو و شکر آسیاب شده یا پودرنارگیل و پودرشکر که بسته به سلیقه ی خود یکی از این مواد را انتخاب کرده و با مقداری هل و وانیل و برای راحتی کار با یک قاشق مربا خوری گلاب یا عرق بید مشک مخلوط نموده ، برای وسط قطابها از این مواد استفاده نمایید.
 2. ابتدا در ظرفی روغن ، ماست ودو قاشق شیر را با هم خوب بزنید . آرد وبیکینگ پودر را کم کم به آنها اضافه کنید تا خمیر لطیف ونرمی به دست آید وکنار بگذارید.
 3. برای پیچیدن قطابها هم میتوانید خمیر را با وردنه بر روی سطح صافی پهن کرده و با ته یک لیوان یا فنجان خمیرهای دایره ای شکل هم اندازه ای را از این خمیر پهن شده جدا کنید 
 4. سپس در وسط هر دایره مقداری از مواد وسط قطاب را با قاشق مربا خوری ریخته ودو طرف آن را ببندید که در صورتی که بتوانید آنها را بپیچید بسیار زیباتر و بهتر است و در غیر این صورت همینطور آنها را ساده بسته تا مواد وسط آن دیده نشود و بیرون نریزد و یا اطراف دایره را بالا آورده ویک جا جمع کنید تا شبیه باقلوا ترکی شود.اگر کار با وردنه برایتان سخت است می توانید خمیرها را به شکل گلوله های هم اندازه درآورده و کف دست پهن کنید ومواد را وسط آنها ریخته و بپیچید و پس از آماده شدن، همه ی آنها را در ظرفی گود که کاملا در روغن فرو روند سرخ کنید و بعد از بیرون کشیدن آنها از داخل روغن درون صافی قرار داده تا روغن اضافی آنها کشیده شود وسپس درون پودر قند بغلطانید .

 

 

 

 
نظرات ارسال شده ( 2 )
 • الهه  در تاریخ 13 فروردین 1391 :

  سلام.من وقتی میپختم بعضی هاش در حین سرخ کردن سوراخ میشد و موادش میومد تو روغن.با هزار مکافات از زیر زبون یه شیرینی پز کشیدوم که بعد از پیچیدن باید یک روز قطابها در یخچال بمونن و بعد سرخ شن.بعد هم که روغنشون رفت بازم یه ذره بمونن و بعدش خاکه قند بهشون زده شه.اخه من یزدیم و عاشق قطاب. خیلی خشه.حتما درست کنین.


 • حوری  در تاریخ 24 آذر 1392 :

  بسار خوب بود


جستجوی برچسب
اخبار شهر شیراز
تصویر تصادفی
چلویی چلو کباب سلطانی

رستوران های ایرانی © 2009