درباره شاطر عباس
بنام خداوند زيبا بخش و زيبا دوست

سلامي به جاودانگي دنا ، به گرمي آبهاي نيلگون خليج هميشه فارس .
در تمامي ادوار تاريخ ـ ايرانيان به زيبا دوستي ـ زيبا سازي و سنت ديرينه خود مهمان نوازي زبانزد خاص و عام بوده اند .
اينجانب كوروش صالحي ، مدير و صاحب امتياز رستوران بزرگ شاطرعباس در شيراز به پيروي از نياكان خود اين رسم را گرامي داشته و فضايي آكنده از زيبايي و سنت ايراني ، آرامش و كيفيت را براي گذراندن اوقات شما هموطنان عزيز و مهمانان خارجي فراهم ساخته ايم .

رستوران بزرگ شاطرعباس در سال 1361 با تفكري جديد در سنت ايراني و مديريت خدمات ، شروع به كار نمود . رستوران بزرگ شاطرعباس در شيراز با مساحت حدود 500 مترمربع در 4 طبقه ، كه 3 طبقه آن شامل :


سالن هاي پذيرايي ـ يك طبقه آن دفتر مديريت و ديگري براي نگهداري اقلام اوليه ساخته شده است .

3 سالن پذيرايي رستوران با سبك معماري قديم طراحي و داراي 220 مترمربع آشپزخانه باز (open) است كه همزمان با طبخ غذا ، مشتريان گرامي مي توانند شاهد چگونگي طبخ غذا در ايران باشند.

و هم چنين تنور نانوايي در وسط سالن اوليه و در بطن ورودي رستوران قرار گرفته كه كليه مهمانان ايراني و خارجي را مجذوب خود مي نمايد .


اين همه سعي و تلاش و فراهم كردن امكانات رفاهي و كيفيتي فقط و فقط براي آنست كه محيطي مناسب با شأن و منزلت شما مهمانان داخلي و خارجي جهت پذيرايي بهتر و نشان دادن سنت ايراني فراهم گردد .
* با توجه به استقبال بي نظير همشهريان عزير شيرازي و هموطنان عزيز و مهمانان خارجي برآن شديم كه در سال 1374 شعبه شماره 2 رستوران بزرگ شاطرعباس را در طرحي نو و مدرن در حالتي سنتي كلاسيك در بولوار بزرگ شهيد چمران شيراز افتتاح و مورد بهره برداري قرار دهيم .
* و نيز برآن شديم كه طرحي مدرن جهت گردشگري هم سو با سنت ايراني را بكار گيريم . و باغي را به مساحت 2000 مترمربع بنام مجتمع گردشگري البرز در زير مجموعه رستوران هاي شاطرعباس بنا كنيم تا بتوانيم بيش از 700 نفر را همزمان پذيرايي كرده و جهت برگزاري سمينارهاي فرهنگي ، ادبي و جشن ها و مهماني هاي داخلي و خارجي را در محيطي آكنده از لطافت و سرسبزي آماده كنيم .
* پرسنل و كاركنان رستورانهاي شاطرعباس از افرادي مجرب و كارآمد در امر آشپزي و تهيه غذاهاي ايراني و فرنگي انتخاب شده اند تا با مهيا كردن محيطي با لطافت با سنت ايراني از شما پذيرايي به عمل آورند .
بطور كلي سفره خانه بزرگ شاطرعباس و زير مجموعه هاي آن آماده پذيرايي در محل خود و نيز پذيرايي با مدرترين وسائل روز ، در محل كار يا منزل شما و با فرستادن غذا فقط با يك تلفن نيز مي باشند .
در پايان آرزوي خويش كه همانا ديدار شما مي باشد را يادآوري كرده و اميدواريم و مفتخريم به ميزباني از شما در رستورانها بزرگ شاطرعباس .

هنر ما ـ تخصص ماست ـ آنچه در روياي زيبايي شماست
با تشكر رستوران بزرگ شاطرعباس شيراز
كوروش صالحي
2291440-0711