رستوران های ایرانی

انواع دسر و شیرینی

طرز تهیه کوکی بادام هندی با سس کارامل

طرز تهیه کوکی بادام هندی با سس کارامل،www.res2ran.com

طرز تهیه کوکی بادام هندی با سس کارامل

طعم بادام هندی و کارامل، مزه ای خاص را به این شیرینی های ساده می دهد.

مواد لازم

سس کارامل

210 گرم

تخم مرغ 1 عدد بزرگ

کره

8 قاشق غذاخوری

بادام هندی نمکی

½ 2 پیمانه

آرد همه منظوره

⅔ 1 پیمانه

شکر قهوه ای 

¾ پیمانه

شکر دانه ریز

½ پیمانه

خامه پرچرب

¼ پیمانه

روغن کانولا

2 قاشق غذاخوری به اضافه 1 قاشق چای‌خوری

وانیل

1 قاشق چای‌خوری

نمک

½ قاشق چای‌خوری

طرز تهیه

  1.  کره را از یخچال بیرون می‌گذاریم تا نرم شود. بادام هندی نمکی را بو می‌دهیم.
  2.  فر را با دمای 350 درجه فارنهایت (176 درجه سانتی گراد) داغ کنید. آرد و نمک را با هم الک کنید. 1 پیمانه از بادام هندی‌ها را درشت خرد کنید و کنار بگذارید. 1 و نیم پیمانه بادام هندی مانده در غذاساز بزنید تا خوب ریز شوند. روغن را اضافه کنید. 2 دقیقه بزنید تا مخلوط حالت خامه‌ای پیدا کند.
  3.  مخلوط بادام هندی، کره، و شکرها را در ظرف یک مخلوط کن رومیزی که سر همزن آن به متصل است بریزید. 2 دقیقه با سرعت متوسط بزنید تا پفکی شود. تخم مرغ و وانیل را اضافه کنید و بزنید. سرعت را روی پایین بگذارید. مخلوط آرد را کم کم اضافه کنید. بادام هندی خرد شده را که کنار گذاشته‌اید اضافه کنید و هم بزنید.
  4. خمیر را به شکل توپ‌هایی به قطر 4 سانتی‌متر در بیاورید. آن‌ها را در سینی‌های فر که کف آن با کاغذ روغنی پوشانیده شده به فاصله ی 5 سانتی‌متر از یکدیگر قرار دهید. 6 دقیقه در فر بپزید. سپس به آرامی با کاردک پهن‌شان کنید. 6 تا 7 دقیقه دیگر تا کف آن‌ها طلایی شود در فر بپزید. بگذارید با سینی روی توری سیمی کامل خنک شوند.
  5.  کارامل‌ را در یک روغن‌دان کوچک روی شعله‌ی پایین آب کنید و هم بزنید. بگذارید خنک شوند. با یک قاشق کارامل را قطره قطره روی شیرینی‌ها بچکانید و بگذارید خودش را بگیرد. به صورت یک لایه در ظرف محفوظ از هوا نگهداری کنید.

 

 

res2ran.com