رستوران های ایرانی

جالب و خواندنی

دیدن فیلم ترسناک و لاغری

دیدن فیلم ترسناک و لاغری,www.res2ran.com

باورتان می‌شود که تماشای فیلم‌های ترسناک به شما کمک کند تا کالری بیشتری بسوزانید؟ باید بدانید که دیدن یک فیلم ترسناک می‌تواند تا 113 کالری بسوزاند که معادل کالری سوزی با نیم ساعت پیاده روی است.

 یک شرکت فیلمسازی اروپایی از گروه تحقیقاتی دانشگاه Westminster خواسته است که پتانسیل برخی از فیلم‌های ترسناک را در مصرف انرژی محاسبه کنند.

 برای این منظور محققان داوطلب‌هایی گردآوری کرده و میزان کالری‌سوزی آن‌ها را با تماشای فیلم‌های به اصطلاح ژانر وحشت اندازه‌گیری کردند.محققان همچنین نبض، مصرف اکسیژن و تولید دی‌اکسید کربن هر یک از این داوطلب‌ها را اندازه گیری کردند.نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد که در طول تماشای فیلم‌های ترسناک میزان کالری سوزی به طور متوسط یک سوم زمانی که داوطلب‌ها در حال استراحت بوده‌اند افزایش یافته است. نبض این افراد نیز دو برابر شده است.

 به عقیده دکتر ریچارد مکنزی فیلم‌های ترسناک باعث بالا رفتن ضربان قلب می‌شوند. نبض تندتر می‌زند، قلب خون بیشتری پمپاژ می‌کند و بدن با افزایش آدرنالین مواجه می‌شود. ترشح سریع آدرنالین مربوط به استرس و یا ترس، اشتها را کاهش می‌دهد و در نهایت باعث کالری سوزی بیشتر می‌شود.

 این روزها افراد چاق و طرفداران لاغری به هر دری می‌زنند تا کمی کالری بسوزانند. برای همین کارهای عجیب و غریبی می‌کنند که گاهی به عقل آدم هم نمی‌رسد. شاید این مورد هم یکی از آن موارد عجیب باشد که کسی بخواهد خود را تا حد مرگ بترساند تا  کمی کالری بسوزاند.

 اما اگر لاغر هستید و در عین حال از طرفداران فیلم‌های ترسناک نیز هستید یادتان باشد که تماشای این قبیل فیلم‌ها مصرف انرژی‌تان را بالا برده و باعث لاغریتان خواهد شد.

 

 

res2ran.com