رستوران های ایرانی

پیش غذا

طرز تهیه سوپ خامه ای اسفناج و سیب زمینی

سوپ اسفناج,www.res2ran.com

مواد لازم برای 4 نفر 

کره 50 گرم
پیاز متوسط یک عدد 
سیر 2 حبه
سیب زمینی متوسط 2 عدد
آب مرغ یا سبزیجات 2 پیمانه
شیر دو ونیم پیمانه
اسفناج تازه به میزان لازم
پوست لیمو نصف یک لیمو
خامه سه قاشق غذاخوری

 

طرز تهيه

  1. کره را درون قابلمه‌ای حرارت داده و سیرکاملا ریز شود. و پیازکاملا ریز شود. را 6- 5 دقیقه در آن تفت داده و سیب‌زمینی به قطعات درشت خرد شود. را به آن اضافه کرده و یک دقیقه دیگر آن‌ها را تفت دهید. آب مرغ یا سبزیجات را به قابلمه اضافه کرده و 10- 8 دقیقه آن‌ها را روی حرارت کم قرار داده تا سیب‌زمینی‌‌ها خوب پخته شوند.
  2. شیر را اضافه کرده و بگذارید جوش بیاید.در این مرحله نیمی از اسفناج‌ها را با پوست رنده شده لیمو را به قابلمه اضافه کرده و درب آن را گذاشته تا جوش بیاید و اسفناج‌ها خوب پخته شوند.
  3. (حدود 15 دقیقه).بعد قابلمه را از روی حرارت برداشته و 5 دقیقه صبر کنید تا کمی خنک شود. سوپ را درون دستگاه غذاساز ریخته و نیمه دیگر اسفناج‌ها را به آن اضافه کرده و آن‌ها را پوره کنید.(با این روش، مزه تازه اسفناج حفظ شده و رنگ سوپ نیز سبز روشن و شفاف می‌شود
  4. این سوپ را می‌توان تا یکماه در فریزر نگه داشت و به هنگام مصرف آن را یا درون مایکروویو و یا چند ساعت درون یخچال قرار داده تا از حالت انجماد بیرون آید. البته در این حالت ممکن است سوپ طراوات و شادابی اولیه را نداشته باشد ولی طعم و رنگ آن تغییری نخواهد کرد.
  5.  به مقدار دلخواه به سوپ نمک و فلفل اضافه کرده، درون کاسه‌های مورد نظر ریخته و روی آن‌ها خامه بریزید و میل کنید.

 

 

res2ran.com