رستوران های ایرانی

رستوران گردی

رستوران گردی با فست فود عطاویچ

 عطاویچ فقط یک ساندویچ نیست...

فست فود عطاویچ res2ran.com

نیمه ی مهرماه 1390، هفتمین شعبه از مجموعه فست فود های زنجیره ای عطاویچ در خیابان ستارخان شیراز گشایش یافت. برای بررسی و تهیه گزارش از این فست فود با اعضای گروه رستوران گردی در چهارشنبه شب 27 مهرماه روبروی عطاویچ گرد هم آمدیم. با جمع شدن تدریجی اعضای گروه وارد این مجموعه شدیم.

فضای داخلی عطاویچ res2ran.com


عطاویچ از ابتدا قرار بود که به صورت یک مجموعه فست فودی بیرون بر باشد ولی در همان ابتدا مدیریت متوجه شد که بر اساس فرهنگ و سلیقه ی مردم شیراز، از فست فود بیرون بر استقبال خوبی صورت نمیگیرد و در نتیجه لازم شد تعدادی میز و صندلی در سالن آنجا قرار داده شود. این مسئله توجیهی بود بر فضای کوچک و ناهماهنگی میز و صندلی ها با مجموعه .
پس از صحبت های اولیه و مشورت اعضا در مورد انتخاب غذا، در ساعت 19:55 غذا سفارش داده شد. تحویل غذا 25 دقیقه به طول انجامید .

رستوران گردی عطاویچ res2ran.com


ساندویچ های عطاویچ به دلیل سایز بزرگشان معروفند، همه چیز در ظرف غذا بزرگ بود. از نان گرفته تا سیب زمینی هایی که به دلیل همین سایز بزرگ، کیفیتشان به خوبی سیب زمینی های معمول نبود. ساندویچ های سفارش داده شده شامل عطافیلوس مگا، فیله مستر، اسکای برگر و ایرعطافیلوس بود که به همراه پکیج سیب زمینی سرخ کرده و سالاد کلم و نوشابه ارائه می شد. اعضای گروه همگی از کیفیت ساندویچ ها و حجم آنها راضی بودند و تنها مواردی که باعث نارضایتی می شد، سیب زمینی های خمیری و سالاد کلم بود که کیفیت مناسبی نداشت.

بعد از نظر سنجی و جمع آوری امتیازات بچه های گروه، مدیریت محترم عطاویچ در جمع گروه حاضر شدند و با خوشرویی جوابگوی سئوالات و انتقادات ما بودند.

رستوران گردی عطاویچ res2ran.com


ایشان ابتدا از نحوه ی پیدایش عطاویچ از سال 84 و با هدف ساخت ساندویچ هایی با سایز بزرگ برای سیر کردن کامل مشتریان (!) و همچنین گسترش تبلیغات و شعبه های عطاویچ در سال 89 صحبت کردند. خلاصه گفتگو و مهمترین مباحث مطرح شده را در ادامه این گزارش خواهید خواند .

+ ماهیت عطاویچ به صورت بیرون بر است، چرا در شیراز تبدیل به فست فود خانوادگی شده است؟
- شعبه های عطاویچ در تهران به صورت بیرون بر است، در شیراز نیز با همین هدف شروع به کار کردیم ولی با توجه به اینکه فست فود بیرون بر در فرهنگ شیراز جا افتاده نیست، در مدت زمان کمتر از 8 ساعت مجبور به تهیه میز و صندلی شدیم.

+ از دید اعضای گروه کیفیت سالاد و سیب زمینی خوب نبود، چرا سالاد و یا سیب زمینی را از کنار غذای اصلی حذف نمیکنید یا کیفیت آن را بالا نمیبرید؟
- سالاد و سیب زمینی با سایز بزرگ برای کمک به سیر کردن مشتریان در کنار ساندویچ قرار داده شده است و به دلیل اینکه سیب زمینی های آماده با این سایز موجود نیست، مجبور به استفاده از سیب زمینی با برش دستی شدیم که به طبع کیفیت سایز کوچک را ندارد.

+ نوع سالاد استفاده شده هیچ سنخیتی با ساندویچ ها ندارد و بیشتر شبیه سالاد شیرازی است، چرا این سالاد را با سالاد سیب زمینی یا فصل عوض نمیکنید؟
- این سالاد به صورت سراسری و زیرنظر شرکت به شعبه ها عرضه می شود و تغییر آن در یک شعبه امکان پذیر نیست، ما مشتری داشتیم که تمام موارد اینجا را با شعبه های دیگر مقایسه میکرده است، و تمام این موارد باید زیر نظر نمایندگی باشد.

+ چرا حجم غذا و مخلفات آن انقدر زیاد بود؟ به طوری که باعث شد مقداری از آن اسراف شود.
- هدف ما این است که غذای مشتری کم نباشد و این اسراف بستگی به مشتریان دارد، گاهی پیش آمده شخصی غذایی سفارش داده و از مقدار غذا راضی نبوده.

 در پایان نیز صحبت هایی در مورد اهداف تبلیغاتی عطاویچ در شیراز و روند آنها انجام شد و مدیریت عطاویچ انتقادات و پیشنهادات اعضا را ثبت نموده تا برای بهبود عملکرد عطاویچ مورد استفاده قرار دهند.
از صبر و حوصله ی مدیریت عطاویچ که وقت خود را در اختیار ما قرار دادند تشکر میکنیم.

و اما جمع بندی جدول امتیازات اعضای گروه به فست فود عطاویچ به شرح زیر می باشد: (نمرات از 10 محاسبه شده اند ) 

 

بهداشت شخصی و محیط: 5
تغذیه و رعایت نکات بهداشتی مواد غذایی: 5.8
تنوع غذا: 6.9
دکوراسیون و تناسب آن با مجموعه: 4.7
امکانات و تسهیلات رفاهی: 4.4
کیفیت غذای: 6.4
سرعت تحویل غذا:  8.1 
برخورد با مشتری و اصول مشتری مداری: 6.1
امتیاز کلی به مجموعه : 5.3

در این رستوران گردی :
مدیر: آقای فارسیمدان
دبیر: آقای موسوی
عکاس: خانم منوچهری
تدارکات: آقای راشدیان
عهده دار مسئولیت های برگزاری این مراسم بودند .

رستوران گردی عطاویچ res2ran.com

res2ran.com